Genelkurmay Başkanlığı'ndan Yeni Akit'e Taziye

03.01.2016 13:28
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Yeni Akit'e Taziye
Yeni Akit gazetesi, Hasan Karakaya'nın vefatı üzerine, Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü'nün taziyelerini ilettiğini yazdı.

Yeni Akit gazetesine göre, Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte katıldığı Suudi Arabistan gezisi sırasında hayatını kaybeden gazetenin Genel Yayın Koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya’nın vefatı nedeniyle taziyelerini iletti.

“Dik Duruşundan Asla Taviz Vermemiştir”

Buna göre, Hasan Karakaya’nın oğlu Fatih Karakaya ile görüşen Tuğgeneral Özkürkçü, Hasan Karakaya’nın Türkiye’nin en önde gelen gazetecilerden olduğunu belirterek, “Haksızlığa karşı en zor zamanda konuşmasını bilmiş ve dik duruşundan asla taviz vermemiştir.” dedi.

Vefatıyla birlikte Türkiye gazeteciliği açısından yeri doldurulamayacak bir boşluğun oluşacağını söyleyen Özkürkçü, başta ailesi olmak üzere, Yeni Akit camiasına, Türkiye basınına ve okurlarına, Genelkurmay Başkanlığı adına başsağlığı dileklerini iletti.

Yeni Akit, Al Jazeera

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim