1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Genelkurmay Başkanlığı: “Girişimin Engellenmesinde En Büyük Rol Milletin”
Genelkurmay Başkanlığı: “Girişimin Engellenmesinde En Büyük Rol Milletin”

Genelkurmay Başkanlığı: “Girişimin Engellenmesinde En Büyük Rol Milletin”

Darbe kalkışması hakkında açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı, “Hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hâle getirilmişlerdir.” ifadesini kullandı.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı, darbe kalkışması hakkında açıklama yaptı:

“15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman Emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hâle getirilmişlerdir.

Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir.

İllegal yapılanma mensubu darbeciler şu an itibariyle etkisiz hâle getirilmiş olup hukuk sistemi içerisinde hak ettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

Bu darbe girişimi esnasında şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza, kahraman emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu kadirşinas milletimizin kahraman evlatlarına Yüce Allah'tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri Devletimizin ve yüce Milletimizin emrinde, görevinin başındadır.”.

HABERE YORUM KAT