1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Çankaya'da Görüntülendi
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Çankaya'da Görüntülendi

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Çankaya'da Görüntülendi

Askeri darbe girişimi genel olarak kontrol altına alındı. Genelkurmay Başkanı operasyonla kurtarıldı, Çankaya Köşkü'ne gitti. Genelkurmay Karargâhı'na operasyon hazırlığı var.

A+A-

Askeri darbe girişimi genel olarak kontrol altında. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulûsi Akar operasyonla kurtarıldı. Rehin tutulan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Akıncı'daki 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'na düzenlenen operasyonla buradan alınıp güvenli bölgeye götürüldü. Başbakan Binali Yıldırım, Akar'ın Çankaya Köşkü'ndeki kriz masasında, görevinin başında olduğunu açıkladı.

Başbakanlığın Twitter hesabından Akar'ın ilk görüntüsü de paylaşıldı. Görüntüde Akar askeri helikopterle Çankaya Köşkü'nün bahçesine inerken görülüyor. Görüntüde Akar'ın yanında bir komutan da var.

Ankara'da Genelkurmay Kararhâhı'na yönelik operasyon hazırlığı da sürüyor. Bölgeden yoğun çatışma sesleri duyuluyor.

AA'ya göre Karargâh'taki askerler teslim olmak için müzakere talebinde bulundu.

İstanbul Kuleli Askeri Lisesi'nin 80 öğrencisi ise darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındı. DHA'ya göre, Lise'den çıkan bir grup öğrenci gece Çengelköy Karakolu'nun askerlere teslim edilme talebinin reddedilmesi üzerine polis merkezine gidip burayı ele geçirdi. İlerleyen saatlerde polis merkezi darbe girişimcisi öğrencilerden geri alındı. Polis merkezinin el değiştirmesi sırasında ve sonrasında Kuleli Askeri Lisesi'ne giden polis toplam 80 kişiyi gözaltına aldı.

Kaynak: AA, DHA, Al Jazeera

HABERE YORUM KAT