1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. İSTANBUL

  4. Gençlerden Şehit Zehran'a Vefa
Gençlerden Şehit Zehran'a Vefa

Gençlerden Şehit Zehran'a Vefa

Rus bombardımanı esnasında şehit düşen İslam Ordusu'nun Lideri Zehran Alluş için bu sabah Üsküdar'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

A+A-

İstanbul'da farklı üniversitelerde okuyan ve her ay "Sabah Namazı Devrimi" adı altında düzenlenen programda bir araya gelen gençler bir taraftan Kudüs İntifadasını selamladılar diğer taraftan da Zehran Alluş'un şehadeti nedeniyle program düzenlediler.

Gençler sık sık "Müslüman Zulme Boyun eğemez, İslam Canımız Feda Olsun Kanımız, Yaşasın Küresel İntifada, Şehit Zehran Yolun Yolumuz, Suriye Cihadı Onurumuzdur" sloganları attılar. Gıyabi namaz öncesi yapılan programda ilk konuşmayı Araştırmacı-Yazar Hamza Türkmen yaptı.

Zulme karşı Müslümanların yanında durmanın bir ibadet olduğunu söyleyen Türkmen Arap baharı ile başlayan zulme, adaletsizliğe isyan dalgasının ödenen büyük bedellere rağmen sürdüğünü kaydetti. Türkmen gençlere Müslümanların, mazlumların meselelerine her daim sahip çıkmaları çağrısı yaptı.

Hamza Türkmen'den sonra söz alan Gaeteci-Yazar Adem Özköse de Zehran Alluş'un Kuran'da anlatılan ve rabbine verdiği sözü tutan erlerden bir er, bir yiğit olduğunu ifade etti.

Abdulkadir Salih, Ebu Abdullah gibi liderler şehit olduğunda sona ermeyen Suriye devriminin Zehran Alluş'un yerine de yüzlerce yeni komutan, lider çıkaracağını söyledi.

Program yapılan dua ve Zehran Alluş için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından sona erdi.

uskudar-20151227-02.jpg

uskudar-20151227-03.jpg

uskudar-20151227-04.jpg

uskudar-20151227-05.jpg

uskudar-20151227-06.jpg

uskudar-20151227-01.jpg

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

1 Yorum