"Gelecek Savaşımızın Mekânı Mescidi Aksa'nın Eşikleridir"

15.11.2014 00:40
"Gelecek Savaşımızın Mekânı Mescidi Aksa'nın Eşikleridir"
Muşir el-Mısri, Filistin direnişinin bundan sonra savaşını Nakab'ın, Mecdel'in ve işgal altındaki bütün beldelerin tepelerine taşıyacağını ifade etti.

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas)'ın siyasi liderlerinden ve Filistin parlamentosu üyelerinden Muşir el-Mısri, Filistin direnişinin bundan sonra savaşını Nakab'ın, Mecdel'in ve işgal altındaki bütün beldelerin tepelerine taşıyacağını ifade etti.

Hamas'ın askerî kanadı İzzettin Kassam Tugayları'na mensup Abdullah el-Minavi ve Muhammed Ebu Dalfa isimli şehitlerin anısına düzenlenen törende konuşma yapan Muşir el-Mısri konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Yenilmiş Yaprak savaşı direnişte ve yahudilerin çirkin yüzlerinin ortaya çıkmasında yeni bir döneme girilmesini sağlamıştır. Ondan sonra yahudiler kutsal Mescidi Aksa'ya sıkça girmeye başladılar. Ancak bundan sonraki savaş Mescidi Aksa'yı savunma savaşı olacaktır. Dolayısıyla gelecek savaşımız Mescidi Aksa'nın eşiklerine taşınacaktır."

El-Mısri, direnişin gücünün olduğuna ve Filistin halkının da kararlılığını sürdürdüğüne dikkat çekerek işgal güçlerinin de onların arkasında duranların da Gazze halkının direnişini kıramayacaklarını dile getirdi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim