1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gazze'ye Yardım İçin 3 Saatlik Canlı Yayın
Gazze'ye Yardım İçin 3 Saatlik Canlı Yayın

Gazze'ye Yardım İçin 3 Saatlik Canlı Yayın

İHH öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına destek için birçok televizyon ile radyo ortak bir canlı yayın gerçekleştirecek. Ünlü isimler 3 saatlik canlı yayında Gazze için yardım toplayacak.

06 Ağustos 2014 Çarşamba 06:43A+A-

İHH öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına destek için birçok televizyon ve yerel kanal ile radyo ortak bir canlı yayın gerçekleştirecek. Ünlü isimler 3 saatlik canlı yayında Gazze için yardım toplayacak.

İHH tarafından yapılan açıklama:

"Basından, haber ajanslarından mutlaka görmüş ve takip etmişsinizdir, İsrail son dört haftadır Gazze’de tam bir katliama imza atmakta. Sizin de bu katliama sessiz kalamadığınızı ve işinizde, sosyal hayatınızda, yaşantınızda fırsat buldukça konuyla alakalı insana yakışır görüş ve fikirlerinizi kamuoyu ile paylaştığınızı biliyoruz. Bilin ki yalnız değilsiniz ve sizin gibi milyonlarca yürek, barış sağlanıp, bebek, çocuk, kadın, erkek ne olursa olsun kayıpları bitene kadar bu amaç için çarpmakta.

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak 1995 ten bu yana ülkemizin kadirşinas halkının bağışlarını Dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız. Bugün itibarı ile yüz kırkın üzerinde ülkede insani yardım çalışmaları organizasyonu gerçekleştiren kurumumuzun kimliğinin en belirgin hasleti acil durum ve kriz bölgelerine yaptığı çalışmalardır. 

Yıllardır Filistin ve Gazze’de bu çalışmalarımız içinde çok büyük bir yer tutmuştur. Bu çalışmalar içinde sosyal yardım, sağlık yardımı, nakit yardım gibi birçok yardım çeşidi ile birlikte hastane, poliklinik, okul, laboratuar, meslek edindirme kursları, yetimhane gibi birçok kalıcı yatırıma da imza atılmıştır. 

Gazze’de yaşanan son üzücü olaylardan sonra derhal acil kriz masası kurularak Gazze ofisimiz aracılığıyla harekâtın ilk gününden itibaren duruma müdahale edilmiştir. O günden bu yana ilaç, gıda, tıbbi malzeme ve nakit sosyal yardım şeklinde toplam yaklaşık olarak 8.580.000 TL tutarında yardım Gazze’ye ulaştırılmıştır. Halkımızın teveccühü ile yardımlar bir kampanyaya dönüşmüş ve kesintisiz olarak sürdürülmektedir. 

Gazze için İHH tarafından sürdürülen yardım kampanyası için bir çok ulusal ve yerel kanal ile radyo 6 Ağustos akşamı 22.00-01.00 saatleri arasında ortak canlı yayın yapacak. "Seyirci Kalmayın" adlı yayına iş, sanat, siyaset ve spor dünyasından da birçok ünlü isim destek verecek. 6 Ağustos saat 22.00'da başlayacak ve gece 01.00'a kadar sürmesi planlanan canlı yayının sunuculuğunu Ümit Sönmez yapacak. Canlı yayındaki yardım gecesinde birçok ünlü isim bağışların toplanmasına yardımcı olacak."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum