Gazzeli Kadınlardan Esirlere Destek Yürüyüşü

24.02.2013 18:49
Gazzeli Kadınlardan Esirlere Destek Yürüyüşü
Gazzeli kadınlar Filistinli esirlerin korunması ve insanca yaşamalarının sağlanmasını istedi.

Yüzlerce Filistinli kadın Gazze'de bugün (24 Şubat Pazar) işgal zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirlere destek ve idari hapis cezalarını protesto için yürüyüş düzenledi.

Özgür Düşünce ve Kültür Derneği'ne bağlı "Visal" Şebekesi'nin davetiyle gerçekleştirilen yürüyüş, Gazze'deki Meçhul Asker Alanı'ndan başladı ve İnsan Hakları Yüksek Komiserliği ofisine kadar devam etti.

Yürüyüşe katılan Filistinli kadınlar, Filistin bayrakları ve açlık grevindeki esirlerin posterlerinin yanında işgal rejiminin Filistinli esirlere yönelik ihlallerini protesto eden pankartlar taşıdı.

Yürüyüşün sonunda Özgür Düşünce ve Kültür Derneği Müdürü Meryem Zegut başkanlığındaki bir heyet İnsan Hakları Yüksek Komiserliği ofisine işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlere uygulanan muameleyi protesto eden mektubu teslim etti.

Heyet, uluslararası kurumlardan Filistinli esirlerin korunması ve insanca yaşamalarının sağlanması için üzerlerine düşen görevi yerine getirmelerini istedi.

Meryem Zegut, İnsan Hakları Yüksek Komiserliği ofisi önünde düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada da, Gazzeli kadınların işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlerin yanında olduğunu söyledi.

FEM

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim