Gazzeli Çocuklar Siyonist Ablukaya Karşı Yürüdü

08.05.2016 13:18
Gazzeli Çocuklar Siyonist Ablukaya Karşı Yürüdü
Elektrik kesintileri sebebiyle çocuklar ölünce Gazzeli çocuklar ablukaya karşı gösteri düzenledi.

Gazzeli çocuklar, bölgedeki ablukanın kaldırılması için ve 3 çocuğun ölümüne neden olan elektrik kesintilerine çözüm bulunması talebiyle gösteri düzenledi.

Filistin Sosyal İşler Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler (BM) binası önünde düzenlenen gösteride, "Gazzeli çocukları abluka öldürüyor", "Gazzeli çocuklara yardım edin" yazan dövizler taşındı.

Bakalığa bağlı Aile ve Çocuk Dairesi Başkanı Muhammed Kehlut, "Gazzeli çocuklar elektrik krizi yüzünden ölüyor ancak kimse onlara dönüp bakmıyor. Çocuklarımız, dünyadaki diğer çocuklar gibi onurlu bir yaşam istiyor." dedi.

Gazze'nin batısında bulunan Şati Mülteci Kampı'ndaki bir evde cuma günü çamaşır makinesi üzerindeki mumun devrilmesi sonucu çıkan yangında 3 çocuk hayatını kaybetmişti. Sivil Savunma Kurumundan yapılan açıklamada yangına elektrik kesintisi nedeniyle aydınlatma için kullanılan mumun neden olduğu belirtilmişti.

İsrail'in 2006 yılında bölgedeki tek elektrik santralini bombalaması sebebiyle Gazze'de yıllardır elektrik krizi yaşanıyor.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim