1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazzeli Çocuklar: Açlığa Hayır, Ablukanın Kaldırılmasına Evet!
Gazzeli Çocuklar: Açlığa Hayır, Ablukanın Kaldırılmasına Evet!

Gazzeli Çocuklar: Açlığa Hayır, Ablukanın Kaldırılmasına Evet!

İşgalci İsrail'in Gazze'ye uyguladığı abluka çocuklar tarafından “sessizce” protesto edildi.

A+A-

Hamas'ın Gazze limanında düzenlediği bir eyleme katılan onlarca çocuk, dünyaya İsrail ablukasının kaldırılması için harekete geçme çağrısı yaptı.

“Evim Nerede?”

Konuşmadan, hareketleri ve mimikleriyle Gazze'deki fakirliği anlatan bir gösteri düzenleyen çocuklar, “Açlığa Hayır, Ablukanın Kaldırılmasına Evet!” yazılı pankartlar taşıdı.

Bir grup çocuk da işgalci İsrail'in saldırılarında yıkılan evlerinin enkazı üzerinde çadırda oturan bir aileyi canlandırdı. Çocuklar “Evim Nerede, Nasıl Yaşadığımı Biliyor musunuz?!” yazılı dövizler taşıdı.

Gazze 10 Yıldır Kuşatma Altında!

Gösteriyi organize eden Rande Suverki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Gazze, 10 yıldır devam eden kuşatma altındadır. Korkunç bir insanî durum yaşıyor. Bu eylemle sesimizi dünyaya duyurmaya çalışıyoruz.” dedi.

51 Gün Süren Saldırılar!

İşgalci İsrail, yaklaşık 10 yıldır abluka altında tuttuğu Gazze'ye son olarak 7 Temmuz 2014'te “Koruyucu Hat” adını verdiği saldırılar düzenlemiş, 51 gün süren saldırılar “ateşkes”le sona ermişti.

İskan Bakanlığı, BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) ve BM Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle hazırlanan rapora göre, işgalci İsrail'in son saldırılarında yaklaşık 12 bin ev tamamen yıkılmış, 160 bin ev hasar görmüş, bunların 6 bin 600'ü ise kullanılamaz hâle gelmişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum