Gazzeli Bir Ailenin Yaşam Mücadelesi

09.09.2013 15:06
Gazzeli Bir Ailenin Yaşam Mücadelesi
Gazze'deki pek çok aile İsrail'in uyguladığı ambargo nedeniyle en temel insani ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor.

Gazze'deki pek çok aile, İsrail'in uyguladığı ambargo nedeniyle en temel insani ihtiyaçlardan biri olan barınma ihtiyacını karşılamakta güçlük çekiyor.

Gazze'nin doğusundaki Ez-Zeytun bölgesinde yaşayan Salah el-Vadiyye, 3 eşi ve 19 çocuğuyla yıkılmaya yüz tutmuş, teneke ve kumaş parçalarıyla kaplı, duvarları dökülen 2 odalı evde hayat mücadelesi veriyor.

AA muhabirine konuşan Vadiyye, evinin önünde kurduğu tezgahta çocuklara şekerleme ve tatlı satarak ailesini geçindirmeye çalıştığını belirterek, "Burada her gün ölüyoruz, büyük sıkıntılar yaşıyoruz, bu sıkıntıları yaşamaktansa ölmeyi tercih ediyoruz" dedi.

Sağ ayağı kesilen Vadiyye, ilk eşi Hind'in beyin kanaması geçirdiğini, ikinci eşi Nesrin'in şeker hastası olduğunu, oğlu Muhammed'in ise geçirdiği kaza sonucu ayağından sakatlandığını, düzenli bir işi olmadığı için onlara ilaç alacak para bulamadığını belirtiyor.

Bir iş bulup ailesinin geçimini sağlamayı istediğini dile getiren Vadiyye, hayatlarını idame ettirebilmek için kimseden yardım almadığını vurguluyor.

10 yaşındaki Delal ise uzak diyarlara gitmeyi, küçük bir bisiklet satın alıp binmeyi ve güzel elbiselere sahip olmayı istediğini ifade ediyor.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim