Gazze'den Mısır Halkına Destek Eylemi

18.08.2013 13:49
Gazzeden Mısır Halkına Destek Eylemi
Gazzeliler, darbeye ve katliama karşı Mısır halkına destek için meydanlara indi.

Gazzeli gençlerin yaptığı çağrı üzerine dün akşam Gazze’de toplanan binlerce kişi Mısır’da masum ve savunmasız insanlara karşı işlenen cinayetleri kınadı.

Dün akşam (16 Ağustos Cuma) yatsı namazından sonra El-Avde Camii'nde yatsı namazını kılan kalabalık cami çıkışında yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılanlar, Mısır güvenlik güçlerinin sivil halka karşı işlediği cinayeti kınadıklarını ve seçilmiş cumhurbaşkanının gelmesini isteyen Mısır halkının yanında olduklarını haykırdılar.

Etkinliği organize eden genç aktivistlerden Ahmed Salah, bu tavır ve eylemle sadece meşru haklarını isteyen ve seçilmiş cumhurbaşkanının geri gelmesini isteyen Mısır halkının katliama maruz kalmasını telin etmek istediklerini söyledi.

Mısır’da olup bitenin her türlü insani değerleri aştığını, bunu yapanların Mısırlı veya Arap olabileceklerini düşünemediklerini belirten Salah, bunu yapanların cani, çete ve mafya olduğunu ifade etti.

Aynı saatlerde Gazze’nin orta kesiminde bulunan En-Nusayrat Mülteci Kampı'nda da Filistinliler meydanlara inerek, Mısır’da halka karşı yapılan zulümleri telin etti. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim