Gazze’de Vahşet: İki Günde 14 Şehit

09.04.2011 03:06
Gazze’de Vahşet: İki Günde 14 Şehit
Dünden beri Gazze’nin masum ve korumasız halkına bomba yağdıran işgal ordusunun, akşama doğru Eş-Şucaiye bölgesine yaptığı saldırılarda iki çocuk şehit oldu, aralarında altı çocuk ve bir sağlık görevlisinin de bulunduğu 10 kişi yaralandı.

Dünden beri Gazze'nin masum ve korumasız halkına bomba yağdıran işgal ordusunun, akşama doğru Eş-Şucaiye bölgesine yaptığı saldırılarda iki çocuk şehit oldu, aralarında altı çocuk ve bir sağlık görevlisinin de bulunduğu 10 kişi yaralandı.

Daha önce Gazze'nin kuzey kesimine yapılan saldırıda yaralanan Kassam Tugayları mücahitlerinden Ahmed Muhammed Ğaram da bugün Rabbine kavuştu.

Kassam Tugayları bugün (08 Nisan Cuma) yaptığı açıklamada, öğleden sonra yapılan saldırılarda cephe komutanlarından Raid Mahmud Şahade (27)'nin şehit olduğunu duyurdu.

Son saldırılarla birlikte iki gün içinde Gazze'de şehit olan Filistinli sayısı 14'e yükselirken, yaralı sayısı da 60'a ulaştı.

Bugün öğleyin son saldırılardan önce bir açıklama yapan Gazze'deki İlk Yardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye şehit ve yaralılar arasında kadın, çocuk ve yaşlı kişilerinde olduğunu ifade etti.

FİEM

 • Yorumlar 5
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim