1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze’de Vahşet: İki Günde 14 Şehit
Gazze’de Vahşet: İki Günde 14 Şehit

Gazze’de Vahşet: İki Günde 14 Şehit

Dünden beri Gazze’nin masum ve korumasız halkına bomba yağdıran işgal ordusunun, akşama doğru Eş-Şucaiye bölgesine yaptığı saldırılarda iki çocuk şehit oldu, aralarında altı çocuk ve bir sağlık görevlisinin de bulunduğu 10 kişi yaralandı.

09 Nisan 2011 Cumartesi 03:06A+A-

Dünden beri Gazze'nin masum ve korumasız halkına bomba yağdıran işgal ordusunun, akşama doğru Eş-Şucaiye bölgesine yaptığı saldırılarda iki çocuk şehit oldu, aralarında altı çocuk ve bir sağlık görevlisinin de bulunduğu 10 kişi yaralandı.

Daha önce Gazze'nin kuzey kesimine yapılan saldırıda yaralanan Kassam Tugayları mücahitlerinden Ahmed Muhammed Ğaram da bugün Rabbine kavuştu.

Kassam Tugayları bugün (08 Nisan Cuma) yaptığı açıklamada, öğleden sonra yapılan saldırılarda cephe komutanlarından Raid Mahmud Şahade (27)'nin şehit olduğunu duyurdu.

Son saldırılarla birlikte iki gün içinde Gazze'de şehit olan Filistinli sayısı 14'e yükselirken, yaralı sayısı da 60'a ulaştı.

Bugün öğleyin son saldırılardan önce bir açıklama yapan Gazze'deki İlk Yardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye şehit ve yaralılar arasında kadın, çocuk ve yaşlı kişilerinde olduğunu ifade etti.

FİEM

HABERE YORUM KAT

5 Yorum