1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Şehit Sayısı 718'e, Yaralı Sayısı 4563'e Çıktı
Gazze'de Şehit Sayısı 718'e, Yaralı Sayısı 4563'e Çıktı

Gazze'de Şehit Sayısı 718'e, Yaralı Sayısı 4563'e Çıktı

Siyonist İsrail'in Gazze'ye saldırılarında şehit sayısı 718'e yükseldi. Han Yunus'un Huza bölgesine giren ve çatılara keskin nişancılarını yerleştiren Siyonistlerin saldırılarında son 4 saat içinde 4'ü çocuk 20 Filistinli şehit oldu.

A+A-

Han Yunus'taki Huza ve Abasan bölgeleri 24 saattir Siyonist İsrail savaş uçakları tarafından bombalanıyor. Bölgedeki binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştiren Siyonist İsrail ordusu, sivillere ateş açıyor.

Siyonist İsrail ordusu, Han Yunus'un batısında bir ailenin evini bombaladı. aynı aileden 6 kişi şehit oldu.

Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Lahiye'de de bir ailenin evi uçaklar tarafından bombalandı. Biri kadın ve biri çocuk 4 kişi şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref Kudra, Siyonist İsrail ordusunun Gazze, Huza, Abasan, Beyt Lahiye ve Beni Suheyl bölgelerine gerçekleştirdiği son dört saat içindeki saldırılarında 4'ü çocuk 20 kişinin şehit olduğunu açıkladı.

Siyonist İsrail'in 8 Temmuz'dan beri sürdürdüğü saldırılarında şehit sayısı 718'e, yaralı sayısı ise 4563'e yükseldi.

Uluslararası Kızılhaç ile üç defa koordinasyon kurduklarını buna rağmen Huza'ya giremediklerini belirten Eşref Kudra, "Son kez bir saat önce koordinasyon kurduk. Bunun olmasına rağmen ambulans ve sağlık ekiplerimiz yoğun ateş ve saldırılardan dolayı hala Huza'ya giremiyor. İsrail işgal ordusu, yaklaşmaya çalışan ambulanslara ateş açıyor. İsrail askerleri mahalleye giriş yollarını kapatıyor. Filistin Kızılay'ına ait ambulanslar, birçok defa İsrail işgal ordusunun ateşinin hedefi oldu" diye konuştu. 

Siyonist İsrail Topçu birliği, Han Yunus'un doğusunda Karara ve Zenne bölgelerine de ağır topçu bombardımanı gerçekleştiriyor. 

Batı Şeria'da Ramallah, Beyt Lehim, Kudüs ve Kalkilye'de Siyonist İsrail ordusu ile Gazze saldırılarını protesto eden Filistinli gençlerin arasında çatışmalar başladı. Beyt Lehim'de bir Filistinli gerçek mermiyle vuruldu ağır yaralandı. Kalkilye'deki çatışmalarda da 12 Filistinli yaralandı.

HABERE YORUM KAT