1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Şehit Sayısı 469'a Çıktı
Gazze'de Şehit Sayısı 469'a Çıktı

Gazze'de Şehit Sayısı 469'a Çıktı

Siyonist İsrail'in Şucaiyye'deki katliamında şehit olan 12 Filistinlinin daha naaşına ulaşılırken, Gazze'de 7 Temmuz'dan bu yana şehit olanların sayısı da 469'a yükseldi.

A+A-

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, "Şucaiyye'de 12 kişinin daha cesedine ulaşıldı. Şucaiyye katliamında şehit olanların sayısı 72'ye, yaralıların sayısı 400'e yükseldi" dedi.

Kudra, bombardıman nedeniyle yıkılan evlerin enkazı altında kalanlarla şehit sayısının artabileceğini belirtti.

Siyonist İsrail savaş uçaklarının, Beyt Hanun'a düzenlediği saldırılarda bir kadının şehit olduğunu kaydeden Kudra, 7 Temmuz'dan bu yana düzenlenen saldırılarda 469 kişinin şehit olduğunu, 3 bin 100 kişinin yaralandığını söyledi.

Hamas Siyasi Büro üyesi Halil el-Hayya, Siyonist İsrail'in sivilleri hedef almasının, Filistinlilerin direnişe ve zafere olan inancını zayıflatamayacağını söyledi.

Hayya, yaptığı basın açıklamasında, Şucaiyye katliamında şehit olanlara rahmet dileyerek, "İsrail'in, Gazze'de sivilleri öldürmedeki ısrarı, Filistinlilerin direnişe ve zafere olan inancını zayıflatamayacak" dedi.

Siyonist İsrail'in dünyanın gözü önünde insanlık suçu işlediğini belirten Hayya, "Şucaiyye'de yaşananlar, dik duruşun sembolüdür. Filistin halkı, kahramanlık, izzet ve şeref mücadelesi veriyor. Bu halk için yılma, umutsuzluk yoktur" ifadesini kullandı.

Hamas'ın tek davasının Filistin ve Kudüs olduğunu vurgulayan Hayya, İslam dünyasına, "şerefli Filistin davasını kucaklama" çağrısında bulundu.

Siyonist İsrail'in, dün, Şucaiyye Mahallesi'ne hedef gözetmeksizin düzenlediği saldırılarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 72 kişi şehit oldu, 400 kişi yaralandı. Saldırılarda şehit olanlar arasında, Hayye'nin büyük oğlu Usame, gelini Hale Sakr Ebu Hin'in yanı sıra çocukları Halil ve İmame'nin de olduğu belirtilmişti.

HABERE YORUM KAT