1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Şehit Sayısı 321'e Yükseldi
Gazze'de Şehit Sayısı 321'e Yükseldi

Gazze'de Şehit Sayısı 321'e Yükseldi

Gazze'de saldırıların başladığı 7 Temmuz'dan bu yana şehit düşen Filistinlilerin sayısı 321'e yükseldi. Kassam Tugayları, "Bu savaşı kazanacağız" derken Netanyahu ise yine alçakça açıklamalarda bulundu.

A+A-

İsrail, bu sabah Gazze'de Han Yunus Camii'nden çıkanlara bomba yağdırdı. 11 kişi şehit düştü. Toplam şehit sayısı sayısı 321'e yükseldi. 

İsrail'in, Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine havadan, karadan ve denizden düzenlediği saldırılarda dün gece 9 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği bildirildi.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'nin farklı bölgelerine gece düzenlediği saldırılarda 9 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını söyledi.

Kudra, Gazze'nin ortasına açılan topçu ateşinde 1, kuzeyine düzenlenen hava saldırısında 1, güneydeki Han Yunus kentine düzenlenen hava saldırısında 7 olmak üzere 9 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

BM kararlarına daha önce defalarca uymamış olan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başladığı 7 Temmuz'dan bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 321'e, yaralananların ise 2 bin 250'ye yükseldiğini belirten Kudra, "İsrail'in Gazze'ye havadan, karadan ve denizden sürdürdüğü saldırılarda 74'ü çocuk, 26'sı kadın olmak üzere 321 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 250 kişi de yaralandı" dedi.

gazze-haritasi.jpg

İsrail, 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adıyla Gazze'ye başlattığı saldırıların ardından, Perşembe akşamı da kara saldırısına başlamıştı.

KASSAM TUGAYLARI: BU SAVAŞI KAZANACAĞIZ

İsrail'le uzun bir savaş için her türlü hazırlığı yaptıklarını belirten Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, ''Biz, bu savaşı kazanacağız ve halkımız bayramda zaferimizi kutlayacak'' dedi.

Ebu Ubeyde, El Aksa televizyon kanalında yayınlanan konuşmasında, "Gazzeli gençler düşmana taş yerine bomba atsın diye çeyrek milyon el bombası hazırladık. Savaşta harcadığımız cephaneyi aynı şekilde yeniledik" ifadesini kullandı.

Ubeyde, "İsrail'le uzun bir savaş için her türlü hazırlığı yaptık. İsrail'e karşı bu savaşı kazanacağız ve halkımız bayramda zaferimizi kutlayacak" diye konuştu.

Ebu Ubeyde, "Düşmanımız İsrail bu savaşta ölülerini gömmeye, yaralılarını gizlemeye, zararlarını örtmeye devam edecek. Biz, hedeflerimizi iyi biliyoruz ve bu düşmanımıza acı veriyor" ifadesini kullandı.

"Binerce mücahidimiz savaşa katılmak için hazır bekliyor" diyen Ebu Ubeyde, sözlerini şöyle sürdürdü: 'İsrail, halkımıza karşı saldırılarını durdurana ve haklarımızı tanıyana kadar her yerde vurmaya devam edeceğiz. Bu savaşta henüz askeri gücümüzün çok az bir kısmını ortaya çıkardık. Stratejik hedeflerimizi gerçekleştirmek için daha fazla çaba göstereceğiz.'

Ebu Ubeyde "Tüm dünya neler yapabileceğimizi gördü. Zor şartlara ve ablukaya rağmen füzelerden, insansız hava araçlarına kadar pek çok konuda başarı gösterdik. Bizim için bunların ümmete birer örnek olması bile yeterlidir" diye konuştu.

65 BİN YEDEK ASKER GÖREVE  

İsrail, 7 Temmuz'dan bu yana toplam 65 bin yedek askeri göreve çağırdı. Kara harekatı ile amaçlarının Hamas'a ait tünelleri yok etmek olduğunu söyleyen Siyonist İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, "Operasyonu ciddi ölçüde genişletmeye hazırız" dedi.

DÜNYANIN “EN AHLAKLI” ORDUSUYMUŞ!

Netanyahu bir de utranmadan "Ordumuz dünyanın en ahlaklı askerlerinden oluşuyor" dedi.
Netanyahu yaşanan tüm çocuk ve kadın ölümlerine rağmen "İsrail ordusu dünyanın en ahlaklı askerlerinden oluşur. Tek bir sivile zarar vermek istemiyoruz. Ölümlerden biz sorumlu değiliz, Hamas sorumlu" şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT