1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Şehit Sayısı 2.151'e Yükseldi
Gazze'de Şehit Sayısı 2.151'e Yükseldi

Gazze'de Şehit Sayısı 2.151'e Yükseldi

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında yaralanan 5 yaşındaki kız çocuğunun tedavi gördüğü Mısır'da yaşamını yitirdiği, saldırılarda şehit düşenlerin sayısının 2 bin 151'e yükseldiği bildirildi.

A+A-

İsrail'in Gazze Şeridi'ne 51 gün süren saldırılarında yaralanan 5 yaşındaki kız çocuğunun yaşamını yitirdiği bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının, Han Yunus kentine düzenlediği saldırıda yaralanan ve Mısır'da tedavi gören 5 yaşındaki Rehef Ebu Camii'nin kurtarılamadığını belirtti.

Kudra, Ebu Camii'in vefatıyla, İsrail'in 7 Temmuz'da başlayan ve ateşkesin yapıldığı 26 Ağustos'a kadar süren saldırılarında ölenlerin sayısının 2 bin 151'e yükseldiğini kaydetti.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Daha sonra orduyu karadan geri çekerek hava saldırılarını sürdüren İsrail, 26 Ağustos'ta, Mısır'ın arabuluculuğundaki görüşmelerde Filistinli gruplarla varılan ateşkesle saldırılarına son vermişti.

HABERE YORUM KAT