1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Şehit Olan Kardeşlerimizin Sayısı 159'a Yükseldi
Gazze'de Şehit Olan Kardeşlerimizin Sayısı 159'a Yükseldi

Gazze'de Şehit Olan Kardeşlerimizin Sayısı 159'a Yükseldi

Siyonist İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit olanların sayısı 159'a, yaralıların ise 1070'e yükseldi.

A+A-

Gazze'deki Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail'in düzenlediği hava saldırılarında şehit olanların sayısının 159'a yaralananların ise 1070'e yükseldiğini belirtti.

Kudra, Siyonist İsrail savaş uçaklarının bu gece Gazze'nin doğusunda bulunan eş-Şucaiyye mahallesindeki el-Batş ailesine ait bir eve düzenlediği hava saldırısında 18 kişinin şehit olduğunu, 50 kişinin yaralandığını ifade etti. Görgü tanıkları da saldırılarda hedef alınan evlerin yerle bir olduğunu ve onlarca kişinin yaralandığını dile getirdi.

Kudra, Siyonist İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde bir grup Filistinli'ye düzenlediği hava saldırısında ise 2 Filistinlinin şehit olduğunu, 3 kişinin yaralandığını kaydetti.

Gazze'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah kentine düzenlenen saldırıda yaralanan bir kişinin de tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu ifade edildi.

Sözcü Kudra, Gazze'deki Filistin Polisi Komutanı Tuğgeneral Teysir el-Batş'ın, Siyonist İsrail hava kuvvetlerine ait F16 savaş uçaklarının Gazze'nin duğusundaki evine düzenlediği hava saldırısında ağır yaralandığını aktardı. Görgü tanıkları da, saldırıda Batş'ın evinin yanındaki diğer bir evle birlikte tamamen yıkıldığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT