1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Şehit Edilen Filistinli Sayısı 62'ye Yükseldi
Gazze'de Şehit Edilen Filistinli Sayısı 62'ye Yükseldi

Gazze'de Şehit Edilen Filistinli Sayısı 62'ye Yükseldi

​​​​​​​Gazze Şeridi sınırında düzenlenen gösterilerde Siyonist İsrail askerleri tarafından bir Filistinli daha şehit edildi, dünden bu yana şehit sayısı 62'e yükseldi.

15 Mayıs 2018 Salı 22:42A+A-

Siyonist İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu şehit edilen Filistinlilerin sayısının 62'ye yükseldiği belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Siyonist İsrail askerlerinin bugün 51 yaşındaki Nasır Ahmed Gurab isimli Filistinliyi şehit ettiği açıklanmıştı, yaralı sayısının ise 2 bin 770'i geçtiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca şehitlerden 8'inin 18 yaş altı çocuk olduğu kaydedilirken, yaralılardan 225'inin çocuk ve 86'sının kadın olduğu aktarıldı.

İsrail ordusu Gazze sınırında toplanan Filistinli göstericilerin üzerine insansız hava araçlarıyla (İHA) göz yaşartıcı gaz attı.

Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri gösteriler düzenliyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Aralık 2017'de Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ve ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklamasından sonra yeni büyükelçilik binası dün yapılan resmi törenle açılmıştı.

AA

HABERE YORUM KAT