1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze'de Hastalıklar Baş Gösterdi
Gazze'de Hastalıklar Baş Gösterdi

Gazze'de Hastalıklar Baş Gösterdi

Gazze'de Filistinliler arasında cilt hastalığı baş göstermeye başladı.

A+A-

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Filistinliler arasında cilt hastalıkları baş göstermeye başladığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanı Cevad Avad'ın yaptığı yazılı açıklamaya göre; sağlık ekipleri, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) barınaklarında kalan ve sayıları 400 bini bulan Filistinliler'in bazılarında, başta "uyuz" olmak üzere çeşitli cilt hastalıklarının baş gösterdiğini belirtti.

Açıklamada, barınaklarda su ve temizlik malzemesi sıkıntısı çekildiğini dile getiren Avad, buralarda kalan mülteci durumundaki bazı kişilerin verem hastalığına da yakalandığını ifade etti.

Sağlık merkezlerinin İsrail saldırılarına maruz kalması nedeniyle Gazze'deki aşı ve sağlık sisteminde büyük zarar meydana geldiğine dikkat çeken Avad, bakanlık olarak dost ülke ve uluslararası kurumların yaptığı desteğin yanı sıra bakanlık olarak kendilerinin de onlarca tır sağlık malzemesi ve ilaçla Gazze'ye destekte bulunduklarını vurguladı.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Son açıklamalarda, saldırılarda ölen sayısının bin 980'e yükseldiği, 10 bin 196 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

HABERE YORUM KAT