1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Gazze'de Ekonomik Durum Gittikçe Kötüleşiyor”
“Gazze'de Ekonomik Durum Gittikçe Kötüleşiyor”

“Gazze'de Ekonomik Durum Gittikçe Kötüleşiyor”

Uluslararası Kızılhaç Komitesi Gazze Direktörü Mamdou Sow, Gazze'de 10 yıldır devam eden abluka nedeniyle ekonomik durumun gittikçe kötüleştiğini söyledi.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Gazze Direktörü Mamadou Sow, yaptığı açıklamada, uluslararası toplumun abluka altındaki Gazze halkının ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğini belirterek, “Gazze'de 10 yıldır devam eden abluka sebebiyle sürdürülebilir canlılık ve kendine yetme durumu ulaşılması uzak bir hayal.” dedi.

Halkın yaşadığı sıkıntıların bu şekilde devam etmesinin mümkün olmadığını ve siyasî çözümler bulunmasının önemini ifade eden Sow, bu konuda herkesin üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini vurguladı.

Sow, dünya genelinde işsizliğin en yüksek seviyelerde olduğuna da dikkat çekerek, “Normal bir ekonominin tesisi için her türlü imkânı engelleyen kısıtlamalara devam edilmesi nedeniyle Gazze'de ekonomik durum gittikçe kötüleşiyor.” diye konuştu.

İşgalci İsrail'in sınır kapılarından geçişte kişiler ve malzemelere koyduğu kısıtlamaların, günlük hayatı büyük oranda olumsuz etkilediğini dile getiren Sow, ayrıca Mısır cuntasının Refah'ı kapalı tutarak düzensiz bir şekilde açmasının büyük insanî sıkıntılara neden olduğunu belirtti.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT