Gazze'de 24 Saatte 8 Filistinli Şehit Edildi

23.03.2011 13:48
Gazzede 24 Saatte 8 Filistinli Şehit Edildi
Siyonist İsrail, Gazze'de yeni katliamlara imza atıyor. İsrail, 24 saat içinde 4’ü direnişçi, 3’ü çocuk ve 1’i yaşlı 8 Filistinliyi şehit etti, 35 kişiyi yaraladı.

Siyonist işgal ordusunun son yirmi dört saat içinde Gazze'ye karşı yaptığı saldırıların bilançosu, terör devletinin bölgede katliam yaptığını gösteriyor.

Savaş uçakları ve Gazze sınırında mevzilenmiş olan tank ve toplarla, sivil ve askeri hedef ayırt etmeksizin saldırılarına devam eden işgal ordusu, 24 saat içinde sekiz kişiyi şehit ederken onlarca kişiyi de yaraladı.

İşgal uçakları dün gün boyu Gazze üzerine bomba yağdırdı.

Siyonist işgal ordusunun dün ikindiden sonra Gazze'nin doğu kesiminde bir evi sınırda konuşlandırdığı tanklarla bombalaması sonucu 3'ü çocuk 4 kişi şehit olurken, çoğu çocuk 10'dan fazla kişi de yaralandı.

Siyonist işgal uçaklarının dün akşam da Ez-Zeytun mahallesindeki Abdülaziz Er-Rantisi Camiinde namazdan sonra dağılmakta olan cemaate füze yağdırması sonucu ise İslami Cihad'a bağlı Kudüs Müfrezelerinden 4 mücahit şehit olurken, bir kişi de ağır yaralandı.

Kudüs Müfrezeleri yayınladığı bildiride şehit olan mücahitlerin Gazze'deki önemli ve aktif mensuplarından olduklarını belirtti. 

İşgal uçaklarının dün gece İslami Cihad Hareketinin askeri kanadı durumundaki Kudüs Müfrezelerinin bölgede bulunan elemanlarına karşı yaptığı başka bir saldırıda da iki mücahit yaralandı.

Yerel kaynaklar da Gazze'nin doğusundaki Ez-Zeytun bölgesinde dağınık halde bulunan bir grup mücahidin de saldırıya uğradığını, saldırıda can kaybının olmadığını ifade ettiler.

Siyonist işgal ordusunun son 24 saat içinde Gazze'nin değişik bölgelerine yaptığı saldırılarda 4'ü Kudüs Müfrezeleri mensubu, 3'ü çocuk ve biri de yaşlı bir Filistinli olmak üzere 8 kişi şehit olurken, çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu 35 kişi de yaralandı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim