Gazze’de 156 Mahkum Ramazan Dolayısıyla Serbest Bırakılacak

05.06.2016 18:37
Gazze’de 156 Mahkum Ramazan Dolayısıyla Serbest Bırakılacak
Ramazan'a girerken 156 mahkum özgürlüğe kavuşacak.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı, Ramazan ayı münasebetiyle cezaevinde bulunan 156 mahkûmun serbest bırakılmasına karar verildiğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü İyad El-Bezm yaptığı açıklamada, bakanlığın tutukluları serbest bırakmayı bir gelenek haline getirdiğini hatırlatarak, serbest bırakmanın hem Ramazan ikramiyesi hem de tutuklulara bir jest olduğunu ifade etti.

El-Bezm yaptığı açıklamanın devamında, serbest bırakılacak tutukluların cezalarının üçte ikisini tamamlayıp cezaevinde iyi davranış sergileyen kişiler olduğunu kaydetti.

Gazze Şeridi'nin kontrolünü elinde tutan Hamas hareketi adi suçlardan cezaevine girenleri topluma kazandırmak için çalışmalar yapmakta, Ramazan ve bayram gibi münasebetleri cezaevinde iyi hal sergileyenlerin dışarı çıkmalarına vesile kılmaktadır.

Hamas siyasi değil adi suçlara bu şekilde muamele ederken, Fetih’in kontrolünde olan Batı Yaka’da Hamas liderleri, mensupları ve sempatizanları tutuklanmakta, zindana atılmakta, düşmana ihbar edilmekte ve evlerine baskın yapılmaktadır.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim