"Gazze Temerrüdü"nün Başarısızlığı Alay Konusu Oldu

13.11.2013 16:13
"Gazze Temerrüdü"nün Başarısızlığı Alay Konusu Oldu
Gazze Şeridi'nde halkı Hamas'a karşı sokağa dökmeyi planlayan "Gazze Temerrüdü"nün başarısızlığı Batı Yaka'da alay konusu oldu.

"Gazze Temerrüdü" adı verilen hareketin Gazze Şeridi'nde halkı İslami Direniş Hareketi (Hamas) yönetimine karşı sokağa dökme planlarının boşa çıkması Batı Yaka halkı arasında alay konusu oldu.

Fetih Hareketi ve medyası yoğun bir şekilde "Gazze Temerrüdü" hareketinin 11 Kasım'da Gazze Şeridi'nde halkı Hamas'a karşı ayaklandıracağı, önümüzdeki günlerde Gazze'de kanlı olayların yaşanacağı ve Heniyye Hükümeti'nin sona ereceği propagandası yapmıştı.

Üniversite öğrencisi Abir Nassar, şartlar ne olursa olsun Filistin halkının direnişe karşı ayaklanmayacağından emin olduğunu söyledi. Nassar, "Abluka ve savaş sırasında direnişin etrafında kenetlenen insanlar bugün nasıl ona karşı ayaklanabilir?" diye sordu.

Filistinli genç aktivist Hasan Malik ise "Gazze Temerrüdü" adı verilen hareketi Facebook'tan takip ettiğini ve çağrılarının karşılıksız kalacağının belli olduğunu, sosyal medya aracılığıyla yaptıkları açıklamaların ve çağrıların söz konusu hareketin gençlik hareketi değil istihbarat birimlerinin işi olduğunu açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Muhsin Şelbek isimli genç ise Ramallah'ta yaşayan Fetih üyesi arkadaşları olduğunu ve hepsinin Gazze Şeridi'nde Hamas'a karşı ayaklanma beklediğini fakat beklentilerinin boşuna olduğunu görünce hayal kırıklığına uğradıklarını ifade etti.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim