1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze Mavi Marmara Şehitlerini Anıyor
Gazze Mavi Marmara Şehitlerini Anıyor

Gazze Mavi Marmara Şehitlerini Anıyor

Siyonist İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırının dördüncü yıldönümünde Gazze'de 'şehitleri anma' töreni düzenlendi.

A+A-

Filistinli siyasiler ve yabancıların yanı sıra Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç'ın da hazır bulunduğu törene onlarca kişi katıldı.

Anma törenleri çerçevesinde Gazze Limanı'ndan denize gül atıldı. Mavi Marmara Şehitleri Anıtı'na çelenk bırakan Sarnıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bu acı olayı hiçbir zaman unutmayacağını, Filistinli kardeşlerinin de unutmadığını görmenin Türkiye’ye moral olduğunu söyledi.

Benzer acıların bir daha yaşanmamasını dileyen Sarnıç, "Mavi Marmara saldırısında şehit olanlara rahmet diliyorum" dedi.  

Öte yandan Gazze'deki Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmet Bahr, Türkiye hükümeti ve halkına "cesur" tavrından dolayı teşekkür etti.

Bahr, Türkiye halkı ve hükümetine, özellikle Başbakan Tayyip Erdoğan'a İsrail'in Gazze ambargosunun sona ermesi konusunda gösterdiği çaba ve ısrarından dolayı teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT