1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gazze İçin "Bir Kova Kum Kampanyası"
Gazze İçin "Bir Kova Kum Kampanyası"

Gazze İçin "Bir Kova Kum Kampanyası"

Gazze halkına destek için "bir kova kum kampanyası"na Kilis'te destek verdi.

A+A-

ALS hastalığına dikkati çekmeyi amaçlayan ve dünyada hızla yayılan "bir kova buz" etkinliğinin ardından, İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze'deki katliama dikkati çekmek için başlatılan "bir kova kum kampanyası"na Kilis'ten destek geldi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Sivil Dayanışma Platformu üyeleri, İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırıları düzenledikleri eylemle protesto etti. Kilis İHH Derneği önünde toplanan grup, İsrail aleyhine slogan attı.

İHH Kilis Sorumlusu Mehmet Merkepçioğlu, yaptığı açıklamada, "İsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği katliamı protesto etmek amacıyla" toplandıklarını söyledi.

İsrail'in saldırılarını kınadıklarını ifade eden Merkepçioğlu, Gazze'deki katliama dikkati çekmek amacıyla "bir kova kum" etkinliğine katıldıklarını belirterek, "Gazze halkına destek olmak amacıyla bir araya geldik. Dünya kamuoyunun bu konuda hassas olması noktasında bir eylem gerçekleştirmek istedik. Buradan Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, Musa Sow ve Ahmet Çakır'a meydan okuyorum'' dedi.

Konuşmanın ardından bir kova kum, Merkepçioğlu'nun başından aşağı döküldü.

TRT Haber

HABERE YORUM KAT

1 Yorum