Gazze Belediyelerinden Sağlık ve Çevre Felaketi Uyarısı

26.06.2014 18:27
Gazze Belediyelerinden Sağlık ve Çevre Felaketi Uyarısı
Elektrik Ve Yakıt Krizlerinin Bir An Önce Çözülmesini İsteyen Gazze Belediyeleri Sağlık Ve Çevre Felaketi Uyarısında Bulundu.

Gazze Şeridi'ndeki belediye başkanları, elektrik krizi ve kapıların kapalı olması nedeniyle belediye hizmetlerinin durma noktasına geldiğine dikkat çekerek, büyük felaket yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Gazze Belediye Başkanı Nizar Hicazi, bu sabah (26 Haziran Perşembe) düzenlediği basın toplantısında, elektrik santralinin üretiminin durmasının Gazze Şeridi'nde büyük bir sağlık felaketine yol açacağını ve hayatın her alanını olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Elektrik santralinin günlük olarak çalışması için yeterli yakıt temin edilmezse ve elektrik krizi çözülmezse büyük bir felaketle karşı karşıya kalacaklarını ifade eden Hicazi, elektrik kesintisinin ve yakıt sıkıntısının su kuyularının ve atık su tesislerinin çalışmaması ve çöplerin toplanamaması anlamına geldiğini bildirdi.

Atık su tesislerinin Cuma akşamı çalışmalarını durduracağını ve çevre felaketinin daha da artacağını kaydeden Hicazi, su pompalarının çalışamaması nedeniyle de Gazze Şeridi'nin büyük bir bölümüne su verilemeyeceğini ve içme suyu sıkıntısı yaşanacağını söyledi.

Gazze Belediye Başkanı, Rami El-Hamedallah başkanlığındaki Filistin Hükümeti'ne ve uluslararası topluma çağrıda bulunarak krizi sona erdirmek için harekete geçmelerini istedi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim