Gaziantep'te Suriye Konulu Resim Sergisi

07.01.2014 18:11
Gaziantep'te Suriye Konulu Resim Sergisi
İHH Gaziantep Şubesi tarafından Demokrasi meydanında açılan Suriye konulu resim sergisi büyük ilgi görüyor.

Suriye'de devam eden savaşın yol açtığı dehşet görüntülerini yansıtan Fotoğraf sergisinin 2 hafta süreyle daha açık kalacağını belirten İHH Gaziantep Şube başkanı Mehmet Emin Aslan Şunları söyledi:

Malum olduğu üzere Suriyeli kardeşlerimize yönelik yardımlar bazı karanlık odaklarca sabote edilmeye çalışıldı ve bu yöndeki çabalar devam ediyor. Bu amaçla tuzak kuran mihrakların şunu iyi bilmelerini istiyorum. Bu spekülasyonlar başladığı günden buyana Elhamdulillah yardımlar ve ilgi daha da arttı.

Açız, üşüyoruz, ölüyoruz diye feryat edenlerin çağrısına burdayız demeye devam edeceğiz. Gaziantep İHH olarak kısa süre içerisinde 27 tırdan oluşan bir yardım konvoyu ile Suriyeli kardeşlerimizin yaralarına bir nebze olsun melhem olmaya çalışacağız. Dedikoduları çıkaranlar ile Allah’ın muradı aksi yönde cereyan etti ve halkımızın Suriye duyarlılığı olumlu yönde arttı. Dün itibarı ile 16 yardım tırımız sınırdan geçiş yaptı. Türkiye’nin her bölgesinden gelen bağışlarda gözle görülür artma olması Suriyeli mazlumların dualarının Allah indinde makbuliyetinin bir göstergesi olarak yorumlanmalıdır.

Gaziantep demokrasi meydanında açtığımız Sergide Esed'in yol açtığı yıkımı ve kıyımı Gazianteplilere daha yakından göstermeyi hedefledik ve binlerce insan Suriye'de olan bitenleri sergilenen resimler eşliğinde görme fırsatı buldu.

Direnişin haklılığını anlatmak ve kamuoyunda daha olumlu bir duyarlılık oluşturmak adına yürüttüğümüz faaliyetler sürecektir. IHH mazlumların yanında durmaya ve onların çağrısına koşmaya devam edecektir...

Haber: Yılmaz Bilgen

gaziantep-20140106-01.jpg

gaziantep-20140106-02.jpg

gaziantep-20140106-03.jpg

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim