1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Gaziantep Saldırısını 12-14 Yaşında Bir Canlı Bomba Gerçekleştirmiş
Gaziantep Saldırısını 12-14 Yaşında Bir Canlı Bomba Gerçekleştirmiş

Gaziantep Saldırısını 12-14 Yaşında Bir Canlı Bomba Gerçekleştirmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep saldırısına dair yaptığı açıklamada 51 kişinin öldüğünü belirtti ve canlı bombanın 12-14 yaşlarında olduğunu söyledi.

A+A-

Gaziantep kent merkezindeki bir sokakta organize edilen kına gecesinde meydana gelen saldırıda 51 kişi hayatını kaybetti, 70'ten fazla da yaralı var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının ilk izlerinin IŞİD'i gösterdiğini ve canlı bombanın 12-14 yaşlarında bir çocuk olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni ziyareti sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, olaya ilişkin edindiği bilgileri aktardı:

"Dün Gaziantep'te Şahinbey'de, bir düğün merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya patlatılması neticesinde, önce 94 yaralı, şu an itibarıyla bu yaralıların tedavi edilenlerini bir kenara koyacak olursak, hastanelerde yaralı olarak şu anda 69 yaralı var. Bunların 17'si ağır. Tabii 51 ölüm vakası söz konusu.

Şu an itibariyle Valiliğimiz, emniyet teşkilatımız, vardıkları ilk kanaatler, bir DAİŞ eylemi olduğu istikametinde. Malum son dönemlerde Gaziantep'te DAİŞ'in böyle bir yapılanması veya yer bulma gayretleri söz konusuydu. Birçok yoğun operasyonlar yapıldı, yapılıyor. Şu anda tabii ki orada güvenlik güçlerimizin bu çalışmaları çok daha yoğun bir şekilde devam edecektir…

Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmak suretiyle de tüm bu terör belasının üzerine birlikte gitmemiz gerekiyor. Bu terör nereden gelirse gelsin bizim için değişmiyor. Bu FETÖ terör örgütü olabilir, PKK olabilir, DAİŞ olabilir, Suriye'nin belli bölgelerinde PYD, YPG olabilir. Hepsi bizim için terör örgütüdür. Bunların dini, milleti, vatanı, söz konusu değildir. Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimizle el ele omuz omuza bunların üzerine gideceğiz."

HABERE YORUM KAT