1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gazi Üniversitesinde Kur’an Hazımsızlığı
Gazi Üniversitesinde Kur’an Hazımsızlığı

Gazi Üniversitesinde Kur’an Hazımsızlığı

Gazi Üniversitesinden Kur’an-ı Kerim’li Törene İptal ve Soruşturma.

A+A-

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencileri, okullarının kapanmasının ardından gerçekleştirilen resmi mezuniyet töreninin ardından, Kur’an’ı Kerim okuyup dua edecekleri özel bir tören daha düzenlemek istediler. Taleplerini Dekanlığa bildiren öğrencilere izin verildi.

Ancak daha sonra bir grup hazımsızın girişimleri sonucu, olayın rektörlüğe intikal ettirildiği, rektörlüğün ise programı iptal ederek öğrenciler ve Tıp Fakültesi Dekanlığı yetkilileri hakkında inceleme ve disiplin soruşturması açtığı öğrenildi.

Resmi törenin ardından öğrencilerin kendi aralarında gerçekleştirmeyi düşündükleri programın Rektörlük tarafından iptal edilmesi, çalgılı çengili, alkollü, dansözlü mezuniyet programlarını akla getirdi. Bir grup hazımsızın girişimleri sonucu iptal edilen törenin programında, ‘Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Tasavvuf Musikisi, Şiir Dinletisi ve Dua’ bulunuyordu.

Rektörlükten yapılan açıklamada, öğrencilerin düzenlemek istedikleri törenin ‘alternatif’ bir tören olarak lanse edilmeye çalışılması dikkat çekti. Rektörlük açıklamasında şunlar kaydedildi: “Bu programa Dekanlık tarafından her ne kadar onay verilse de içeriğinin Tıp Fakültesi Mezuniyetine uygun olmadığı düşünülerek program iptal edilmiştir.”

AKİT

HABERE YORUM KAT