1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gazeteci-Yazar Behiç Kılıç Öldü
Gazeteci-Yazar Behiç Kılıç Öldü

Gazeteci-Yazar Behiç Kılıç Öldü

Bir süredir böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören gazeteci-yazar Behiç Kılıç, girdiği son diyalizde arka arkaya 3 kez kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

21 Haziran 2011 Salı 14:32A+A-

Sırt ağrısı nedeniyle 3 gün önce hastaneye giden Behiç Kılıç'ın 2 kez farkına varmadan kalp krizi geçirdiği tespit edilmişti.

Bugün diyaliz için hastaneye giden Kılıç, makineye bağlandıktan kısa süre sonra yeniden kalp krizi geçirdi. Doktorların müdahaleleri ile kalbi çalışan Behiç Kılıç, kısa bir aradan sonra ikinci bir kalp krizine maruz kaldı. Bu krizden sonra da kalp masajı ile hayata döndürüldü ancak hemen ardından gelen üçüncü kriz sonrasında 11.30'da hayatını kaybetti.

Yeni Çağ gazetesinde köşe yazarlığına devam eden Behiç Kılıç, bugünkü son yazısında Ergenekon tutuklusu CHP'li milletvekili Mehmet Haberal'ın mesleğindeki önemine dikkat çekti. Kılıç, Başbakan Erdoğan'ın Haberal ile de helalleşmesi gerektiğini yazdı.

İşte bugünkü yazısından bir bölüm:

HAYAT KURTARMAKTAN ÖTESİ VAR MI?

Efendim, Başbakan Tayyip Bey helalleşiyormuş!..
Kiminle?!
..
"Fısırıktan nağmelerle!.."
O zaman da derdik ki, "Hapse tıktığınız dünyanın eşsizlerinden hayat kurtarıcı bilim adamı ile helalleşin…"

Tayyip bunca gücüne karşın, dünyanın en büyük pehlivanının kendisini yenen insan olduğunu anlamamış.. Anlasaydı, Haberal'a "Hoca biz yanlış yaptık, senin darbe marbe gibi yamuk işlerde adın geçse de biz senin gibi ulemaya kıyamayız.. Biz üstümüze düşeni yapalım, sen gene bize düşman ol ama ilmin insanlıktan esirgenmesin" dese ne olurdu?..

Büyük Yaradan,Yüce Allah, Profesör Doktor Mehmet Haberal'a muhteşem bir meziyet tevdi buyurmuş, kendisini ayrıcalıklı kılmış.. Haberal, eşsiz parmakları ile hayat kurtarıyor(du)Hayat kurtarmak ne demek, ötesi var mı?!.

(…) Böyle bir Allah vergisi üstün insana Tayyip Erdoğan'ın sahip çıkması, "Hoca sen bizi sevmesen de sen insanlığa armağansın" demesi gerekirken, bizzat kendisinin onu ham çökeleklerin ağzına sunması doğru mu?

***

Halka ve Olaylara Tercüman gazetesini bırakmasının hemen ardından 9 Ocak 2009 tarihinde başladığı Yeniçağ gazetesi köşe yazarlığını sürdüren Behiç Kılıç'ın cenazesi, yarın Ataköy 5. Kısımdaki camide öğle namazını müteakiben kaldırılacak.

HABERE YORUM KAT