Gavurda Akıl Olsa Müslüman Olurdu

05.06.2015 21:21
Gavurda Akıl Olsa Müslüman Olurdu
Gavurun ekmeğini yemediğimizi iddia ediyorsak gavurun kılıcını sallamadığımızı yada gavurca kılıç sallamayı terk ettiğimizi açıkça göstermeliyiz.

Mustafa Yılmaz'ın Yazısı:

“Gavur”da akıl olsa Müslüman olurdu, dediğim zaman bazıları bu cümleye takılacak biliyorum. Çünkü öncelikle “gavur” ne demek diyecek bazıları. Diğer bazısı akıllı “gavur” da var diyecek. Hatta bazısı günümüzde “gavur”, Müslüman’dan daha akıllı diyecek. Ancak bu duymadığınız bir cümle de değil, kullanım hakkı da bana ait değil. O halde ben ikinci cümlemi de kurayım: Müslüman da akıl olsa “gavur” olmazdı. Çünkü akıl imanın zorunlu şartıdır.

Ben sıra dışı bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü popüler sıra dışılık tavrını, sıramızın, safımızın dışına düşmek ve safımızı terk etmek olarak algılıyorum. Ancak yine ben, mü’min olmanın yegane birincil şartını “okçular tepesini her ne pahasına olsun terk etmemek” olarak algılıyorum. Bununla beraber kendime koştuğum ikinci şart da şudur: bizim derdimizle ilgilenmeyen bizden değildir. Üçüncü şartım: bizi aldatan bizden değildir, bizim topluluğumuzdan, bizim ümmetimizden değildir.

Bu şartları hiçe sayarcasına “gavur”luk yaparak Müslümanları aldatmaya kalkanları affedemiyorum. Müslümanları kandırmaya çalışanları affedemiyorum.

Yazının Devamı >>>

Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim