1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. TUNUS

  4. Gannuşi: İntikam Ruhuyla Hareket Etmememiz Gerekiyor
Gannuşi: İntikam Ruhuyla Hareket Etmememiz Gerekiyor

Gannuşi: İntikam Ruhuyla Hareket Etmememiz Gerekiyor

Başkent Tunus'ta Enerjide Şeffaflık adlı panele katılan Tunus'taki Nahda Hareketi Lideri Raşid el-Gannuşi, "Tunus'un geçmişi kurcalamadan, uyum ve bağışlama ruhuna ihtiyacı var. İntikam ruhuyla hareket etmeden geleceğe açılmamız gerekiyor." dedi.

A+A-

Tunus'taki Nahda Hareketi Lideri Raşid el-Gannuşi, ülkesinde bağışlama ve uyum ruhuna ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Enerjide Şeffaflık adlı panele katılan Gannuşi, organizasyonun ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Tunus'un geçmişi kurcalamadan, uyum ve bağışlama ruhuna ihtiyacı var. İntikam ruhuyla hareket etmeden geleceğe açılmamız gerekiyor." dedi.

"Tunus'ta ne ülkenin ne de sahiplerinin istifade edebildiği el konulmuş ve yok olmak üzere olan servetler bulunuyor." diyen Gannuşi, şunları kaydetti:

"Yurtdışı çıkışı yasağı olanların askıda olan davaları var bunların kesinleştirilmesine ihtiyaç duyuluyor. Tunus, askıda kalan konular, aktif olmayan idare ve eskimiş kanunlar nedeniyle eli kolu bağlı olmaktansa geleceğe açılmalıdır."

Dünya Bülteni'nin kaydettiğine göre dört partiden oluşan Tunus koalisyon hükümetindeki mevcut sorunlara dair ise Gannuşi, bu akşam istişare toplantısı düzenleyeceklerini ve kendisinin de bizzat toplantıya katılacağını aktardı.

Gannuşi, "Nahda ve Nida partilerinin birlikte hareket edeceği ve diğer partileri saf dışı bırakacağına" dair soruyu da bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı şeklinde cevaplandırdı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT