1. HABERLER

  2. HABER

  3. GANDİGATE
GANDİGATE

GANDİGATE

Oda Tv muhabiri İklim Bayraktar’ın komplo teklifini ‘Yap getir’ diyerek kabul eden Kılıçdaroğlu, siyasi tarihin en büyük skandalına imza attı.

10 Mart 2011 Perşembe 14:10A+A-

Ergenekon kapsamındaki Oda TV soruşturmasıyla birlikte ortaya çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci İklim Bayraktar ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasındaki "şantaj", "taciz" ve "komplo" iddiaları tam bir skandala dönüştü. İklim Bayraktar ile görüştüğünü kabul eden Kılıçdaroğlu, Bayraktar'ın AKP'li bir yönetici hakkında iddialarda bulunduğunu iddia etti. Ancak ısrarlı sorulara rağmen bu ismi açıklamadı ve topu Bayraktar'a attı: "AKP'li yöneticiyle ilgili bölümü de açıklasana."

Telefondaki şok diyalog

Kılıçdaroğlu, Bayraktar ve Baykal üçgeninde dönen skandal, Oda TV soruşturmasında gazeteci İklim Bayraktar'ın gözaltına alınmasıyla ortaya çıktı. Teknik takibe takılan Bayraktar'ın eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ile 21 Şubat 2011 tarihinde yaptığı görüşme, dönen "kirli oyunlara" ışık tutuyor.

İklim Bayraktar: Böğüre böğüre ağlamak istiyorum şu an.

Eminağaoğlu: Hayrola?

Bayraktar: Sana biriyle görüşmeye gidiyorum dedim ya (Kemal Kılıçdaroğlu kastediliyor).

Eminağaoğlu: Evet

Bayraktar: Görüştüm çıktım şimdi yanından, 45 dakika görüştük. Ama bütün umutlarım, inancım, her şeyimi yitirdim. Yani o kadar açık konuştum ki, şaşırdım. Başbakanlık koltuğunda oturup bu ülkeyi yönetecek kapasite yok.

Eminağaoğlu: Zaten bugün buraya gelinmesinin sebebi bu tablo değil mi?

Bayraktar: İnanılır gibi değil. O kadar kalın bir cümle kuruyor ki, yani tamam, gücü olan yapsın, yap, ben gereğini yaparım. Ya Allah Allah git yap diye bir şey var mı ya. Diyorum ki ben sana bu kadar büyük bir balık getirebilirim. O diyor ki tamam sen git kendi şartlarınla yap getir. Anlıyor musun?

Eminağaoğlu: Anlıyorum.

Bayraktar: Ama hani en büyük balığı getireceğim diyorum, yardımcı ol, en azından bunun için ufacık da olsa bir alet lazım değil mi, bir şey lazım. Onu sağla. Tamam de. Destek ol, güç ver. Yok olmaz deme. Tamam kendin yap getir de, ee ananın... Ben yaptıktan sonra youtube da koyarım ya, sana ihtiyacım yok ki.

Eminağaoğlu: Aynen öyle.

 

Kılıçdaroğlu: Bayraktar açıklasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci İklim Bayraktar'ın yukarıdaki diyalogda ifade ettiği 45 dakikalık görüşmeyi kabul etti. Dün Ankara'da öğretmenevinde düzenlenen toplantıda üniversite öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "İklim Bayraktar'ın sizinle görüştüğüne dair iddialar var? Siz ne düşünüyorsunuz" sorusuna, "Sayın Bayraktar, Oda TV muhabiri olarak geldi ve kendisi uzun süre beklemiş görüşmek için. Oda TV muhabiri olarak geldi görüştüm. Ben İklim Hanım'dan bir şey istiyorum. Bana anlattığı bir bölüm daha var. Onu da anlatmasını istiyorum. Bir AKP yöneticisi, tepe yöneticisiyle ilgili olarak anlattığı bazı olaylar vardı" yanıtını verdi.

 

'Bir bakan mı' sorusu

Kılıçdaroğlu, "Bir bakan mı?" sorusu üzerine de "Eğer İklim Hanım bunu açıklarsa o zaman ben merak ediyorum AKP medyası ne yazacak. Aramızdaki bir görüşme olduğu için ben bu görüşmeyi anlatmak istemiyorum. Ama Sayın Bayraktar teybe aldığını söylüyor. Ben o teybin açıklanmasını isterim. Orada kimin hakkında neleri anlattığını Sayın Bayraktar'ın anlatmasını isterim. Sanırım asıl şok o tarafta yaşanacaktır" dedi.

"Gazetelerde yer almayan bölümü siz açıklayacak mısınız" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Hayır. Çünkü benim elimde teyp bandı yok. Onun açıklamasını isterim. Teyp kaydını bana verirse ben açıklarım. İddia sahibi ben değilim" diye konuştu.

"Teybe aldığını size söyledi mi" sorusuna da Kılıçdaroğlu, "Teybe aldığını bana söylemedi. Ben gazetelerden öğrendim" yanıtını verdi.

(Taraf)

HABERE YORUM KAT