1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. "Fransa’yı Hedef Alan Bu Saldırıdan Gerekli Dersleri Çıkarmalarını Bekliyoruz"
"Fransa’yı Hedef Alan Bu Saldırıdan Gerekli Dersleri Çıkarmalarını Bekliyoruz"

"Fransa’yı Hedef Alan Bu Saldırıdan Gerekli Dersleri Çıkarmalarını Bekliyoruz"

Fransa'nın Nice kentindeki saldırının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, Fransa’yı hedef alan bu son saldırıdan gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Nice saldırısıyla ilgili açıklamasında, "Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, Fransa’yı hedef alan bu son saldırıdan gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz. Terör örgütleri için Türkiye ile Fransa’nın, Irak ile Belçika’nın, Suudi Arabistan ile Amerika’nın bir farkının olmadığını artık hep birlikte görmeliyiz" ifadelerini kullandı. Açıklama şöyle:

"Pek çok terör saldırısına maruz kalmış bir ülke olarak, Fransa’yı ve Fransız halkının duygularını gayet iyi anlıyoruz. Terör saldırısı olduğu değerlendirilen bu barbarca eylem, terörizme karşı kararlı ve tutarlı bir mücadele verilmesi zaruretini bir kez daha ortaya koymuştur."

"Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, Fransa’yı hedef alan bu son gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz. Terör örgütleri için Türkiye ile Fransa’nın, Irak ile Belçika’nın, Suudi Arabistan ile Amerika’nın bir farkının olmadığını artık hep birlikte görmeliyiz.""Terörün dini, ırkı ve milliyeti yoktur. Bu hunharca eylemi gerçekleştirenlerin de insanlıkla bir ilgisi yoktur. Bu barbarların esas itibariyle bu dünyada bir yeri de yoktur ve olmamalıdır."

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT