1. HABERLER

  2. HABER

  3. Fransa'da Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 132 Oldu
Fransa'da Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 132 Oldu

Fransa'da Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 132 Oldu

Fransa’nın başkenti Paris’teki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 132'ye çıktı.

A+A-

Polis kaynaklarının verdiği bilgiye göre, saldırıda yaralananlardan üçü daha hayatını kaybetti. Böylece, Paris'i önceki gün kana bulayan altı ayrı saldırıda hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 132'ye yükseldi.

Diğer taraftan, akşam saatlerinde başkentin çeşitli yerlerinde kısa süreli saldırı paniği yaşandı.

Genelde başkentteki gösterilerin düzenlendiği ve saldırılarda hayatını kaybedenlerin mum yakılarak ve çiçek bırakılarak anılmakta olduğu Republique Meydanı'nda kısa süreli yaşanan saldırı paniğinin ardından, polis yanlış alarm açıklaması yaptı.

Diğer taraftan saldırılarda hayatını kaybedenler için akşam saatlerinde ayin düzenlenmekte olan Notre Dame Katedrali'nde de kısa süreli saldırı paniği yaşandığı bildirildi.

Hollande Muhalefet Liderlerini Bilgilendirdi

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, başkent Paris’i kana bulayan saldırıların ardından bugün Cumhuriyetçiler Partisi lideri ve eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen ve Radikal Sol Birlik Partisi Başkanı Jean-Luc Melenchon'u Elysee Sarayı’nda ayrı ayrı kabul ederek bilgi verdi.

Görüşmelerde, muhalefet partilerinin liderleri hükûmetin “terörle mücadele”de daha kararlı ve sert tedbirler almasını istedi.

François Hollande, yarın meclis ve senato üyeleri ile Versay Şatosu’ndaki tarihî binada parlamentoyu toplayacak ve “terörle mücadele” stratejisini anlatacak.

AA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT