1. HABERLER

  2. HABER

  3. Fransa'da Bir Peçe Cezası Daha
Fransa'da Bir Peçe Cezası Daha

Fransa'da Bir Peçe Cezası Daha

Fransa'nın Trappes kentinde geçtiğimiz Ramazan Ayı içerisinde kimlik kontrolü sırasında polis ile çıkan tartışma nedeniyle yargılanan çarşaflı kadına peçe taktığı için para cezası verildi.

A+A-

Ramazan ayında eşi Mickael Khiri (21) ile beraber polis tarafından kimlik kontrolü yapılan Cassandra Belin (20) bugün mahkemeye çıktı.

Trappes şehrinde yaşanan olay esnasında, polis ile genç çift arasında tartışma yaşanmıştı. Polisler tarafından sert tavır aldığı iddiasıyla Micael Khiri gözaltına alınmıştı. Olayda polisin suçlu olduğunu iddia eden 100 kişilik bir grup ise, aynı şehirde karakolun önünde polisi protesto etmiş, olay 2 gün boyunca eylemlere dönüşmüştü. Bunun üzerine mahkeme Khiri`ye 3 ay hapis ile bin avro ceza vermişti.

Aynı olayda yer alan Khiri`nin eşi Belin ise 11 Aralık çarşamba günü mahkemeye çıkarıldı. Genç kızın yargılanma sebebi, polise karşı yanlış tutumu ile kamusal alanda yüzünü kapatan peçe takması. Polise karşı tutumu gerekçesiyle 500 avro ceza alan genç kadın, takmış olduğu peçeden dolayı 150 avro olmak üzere toplam 650 avro para cezasına çarptırıldı. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT