1. HABERLER

  2. HABER

  3. Fransa'da Bir Kadın Üzerindeki Bombayı Patlattı
Fransa'da Bir Kadın Üzerindeki Bombayı Patlattı

Fransa'da Bir Kadın Üzerindeki Bombayı Patlattı

Paris'teki saldırılara katıldığı iddia edilen iki kişiyi arayan polisin sabaha karşı başkentin kuzeyindeki Saint-Denis banliyösünde yaptığı operasyonda çatışma çıktı. Operasyon sırasında bir kadın üzerindeki bombayı patlattı.

A+A-

Çok sayıda patlama ve silah sesleri duyulduğu belirtilen operasyonun devam ettiği, iki polisin yaralandığı kaydedildi.

BFM televizyon kanalına bilgi veren polis kaynakları, “terörle mücadele” ekiplerinin katıldığı operasyonun hedefinin Paris'teki saldırılarda yer aldığı bildirilen iki kişinin ve saldırı emrini veren Abdelhamid Abaaoud isimli zanlının yakalanması olduğunu bildirdi.

Operasyon havadan da helikopterle izlenirken bölgede halka “Evinizden çıkmayın ve camlarınızı kapatın.” çağrısı yapıldı.

Operasyon sırasında bir kişinin öldürüldüğü, bir kadın kadının da üzerindeki bombayı patlattığı bildiriliyor.

5 Kişi Gözaltına Alındı

Polis yetkililerinin verdiği bilgiye göre, sabaha karşı başlatılan özel harekât ve “terörle mücadele” polisleri ile ordu birliklerinin katıldığı operasyonda beş kişi gözaltına alındı.

Operasyonun yapıldığı bölgedeki AA muhabiri, bölgede art arda çok sayıda patlama sesinin duyulduğunu, yüzlerce “güvenlik” görevlisinin katıldığı operasyonun devam ettiğini bildirdi.

Fransa'nın başkenti Paris'te 13 Kasım'da düzenlenen saldırılarda en az 129 kişi hayatını kaybetmiş, 352 kişi yaralanmıştı.

Altı noktada art arda gerçekleşen saldırılar sonucu 7 kişi ölmüş, saldırıları IŞİD üstlenmişti. Polis saldırıların ardından kaçan iki kişinin arandığını bildirmişti.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT