Ford Otosan İşçileri Sendikadan İstifa Etti

27.05.2015 06:10
Ford Otosan İşçileri Sendikadan İstifa Etti
Eskişehir'deki Ford Otosan fabrikasında iş bırakma eylemi başlatan işçilerin sözcüsü İsmail Demirbaş, üye oldukları sendikadan istifa ettiklerini söyledi.

Eskişehir'deki Ford Otosan fabrikasında iş bırakma eylemi başlatan işçilerin sözcüsü İsmail Demirbaş, üye oldukları sendikadan istifa ettiklerini söyledi, "An itibarıyla bin 32 kişi Türk Metal Sendikası'ndan istifa etti. Sendikanın fabrikada hiçbir yetkisi kalmadı" dedi.

Demirbaş, fabrika önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, Bilecik'in Bozüyük ve İnönü ilçelerinde bulunan PTT şubelerine giderek, üye oldukları sendikadan istifa etmek için "e-devlet" şifresi aldıklarını söyledi.

Yaklaşık bin 500 kişinin fabrika alanında beklediğini ifade eden Demirbaş, şöyle konuştu:

"Barışçıl bir eylem yapıyoruz. Bunun bu şekilde devam etmesini istiyoruz. İşçi aileleri de destek vermek amacıyla fabrikaya geldi. Dileklerimizi, taleplerimizi fabrika yönetimine iletmek istiyoruz. Ama bizimle muhatap olmuyorlar. An itibarıyla bin 32 kişi Türk Metal Sendikası'ndan istifa etti. Sendikanın fabrikada hiçbir yetkisi kalmadı."

Demirbaş,  fabrika içerisinde bulunan işçilerin dışarı çıkacağını ancak sabah saatlerinde aldıkları karar gereğince fabrika önünde nöbetçi işçilerin sabaha kadar kalacağını, diğer işçilerin ise evlerine gideceğini belirtti.

Açıklamanın ardından işçiler, servis araçları ve özel araçlarla fabrikadan ayrıldı.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim