FKÖ Üyesinden Abbas Yönetimine Ağır Eleştiri

07.01.2015 17:25
FKÖ Üyesinden Abbas Yönetimine Ağır Eleştiri
Abbas'ı tek başına karar almakla suçlayan Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu üyesi Teysir Halid’den ağır eleştiriler…

Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu üyesi Teysir Halid, siyasi kararlarda FKÖ'ye bağlı diğer grupları görmezden gelen ve tek başına karar alan Filistin Yönetimi'ni ve Mahmud Abbas'ı ağır bir dille eleştirdi.

Teysir Halid, bugün (7 Ocak Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne başvuruyla ilgili FKÖ'ye bağlı tüm grupların yaptığı çağrılara kulak tıkayarak tek başına karar verenlerin Filistin'in çıkarlarını tehlikeye attıklarını ifade etti.

Filistin Yönetimi'nin FKÖ Yürütme Kurulunu keyfi olarak kullanma biçimine de değinen Halid, FKÖ Yürütme Kurulu'nun görüş birliği olduğu imajı vermek için kullanılan bir "dekor" olmadığını belirtti.

Filistin Yönetimi'ndeki etkili kişilerin tek başlarına karar almalarının Filistin halkına hizmet etmediğini ve olumlu sonuçları olmayacağını kaydeden Halid, BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan karar tasarısının gerçekte Filistinlilerin tasarısı olmadığını ve Filistinli çevrelerde tasarıya yönelik geniş çapta itirazlar olduğunu söyledi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim