1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Firari Darbeciler Ekmek Çaldı!
Firari Darbeciler Ekmek Çaldı!

Firari Darbeciler Ekmek Çaldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen ve firarda olan darbecilerden ikisi bir fırından silah zoruyla 5 ekmek çaldı.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Muğla'nın Ula ilçesinde, darbe kalkışması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan darbecilerden ikisinin fırından silah zoruyla ekmek çaldıkları belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen askerlerden aranan 12'sinden ikisinin, Akyaka Mahallesi girişinde ormanlık alan yakınındaki fırından ekmek çaldıkları ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.

Ormanlık alanda Polis Özel Harekât ve Jandarma Komando ekipleri tarafından gerçekleştirilen arama çalışmalarına, havadan Jandarma’ya ait Skorsky helikopteri, bir polis helikopteri ve bir insansız hava aracı destek veriyor.

“Silah Çektiler”

Fırın personeli Mustafa Çağırankaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece 03.30 sıralarında fırının arkasındaki ormanlık alandan gelen bir askerin, silah çekerek 5 ekmek aldığını söyledi.

Askerin ormanlık alana koştuğunu, orada bekleyen bir başka askerin de onu tutarak yukarı çektiğini ifade eden Çağırankaya, “Sonrasında jandarmayı aradık. 5 dakika içinde geldiler ve aramaya başladılar. Üzerlerinde askerî tişört, ayağında da askerî ayakkabı vardı.” dedi.

Çağırankaya, olay sırasında gayet sâkin olduklarını dile getirerek, askerin bitkin görünmediğini ancak sakallarının olduğunu belirtti.

Gazetecilerin “Darbeci askerler olduklarına emin misiniz?” sorusu üzerine Çağırankaya, “Gece dağdan indiklerine ve silah çektiklerine göre darbeci askerlerdi. Ekmek isteselerdi verirdik. Silah çektiklerine göre bunlar biraz acemiydiler.” diye konuştu.

Aranan askerler listesinde Mehmet Öztürk, Şükrü Seymen, İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Ergün Şahin, Enes Yılmaz, Muammer Gözübük, Murat Köse, Muhammet Burak İpek, Burkay Karatepe, Mehmet Demir ve Bahadır Sagun bulunuyor.

HABERE YORUM KAT