1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinlilerden Darbe Karşıtlarına Destek
Filistinlilerden Darbe Karşıtlarına Destek

Filistinlilerden Darbe Karşıtlarına Destek

Şeyh Raid Salah ve Kemal El-Hatib, darbe karşıtı gösteride.

A+A-

1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarındaki İslami Hareket ile bazı sivil toplum kuruluşları ve insan hakları örgütleri, Mısır’daki darbe karşıtlarına destek vermek, Müslüman Kardeşler liderlerine verilen idamlara tepki göstermek ve bu konuda halkı bilinçlendirmek için “onurlu insanların idamına hayır” sloganıyla eylem başlattı.

İslami Hareket'in öncülüğünde yapılacak etkinlikler kapsamında gösteriler, yürüyüşler, konferans ve panellerin yanında, avukatlar öncülüğünde Mısır’ın Tel Aviv Büyüleçiliği önünde idamlar protesto edilecek.

İslamî Hareket’in başkan yardımcısı Kemal Hatib, Filistin halkının Mısır halkıyla büyük bir dayanışma içinde olduğuna dikkat çekerek, bugün Mısır’da Müslüman Kardeşler'e yapılan saldırının temelde Batılılaştırma, laikleştirme, Batı'ya ve büyük devletlere uymaya karşı duran ve ümmeti kendi kimliğine kavuşturmak isteyen İslamî proje sahiplerine yapıldığını söyledi.

El-Hatib, yaptığı açıklamanın devamında Batı'nın İslamî projenin zemin bulmasını istemediğinden Mısır’da darbe yaptığını, Türkiye’ye karşı komplo kurduğunu ve Türkiye’nin Mısır gibi olmasını arzu ettiğini ifade etti. 

FİEM

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT