Filistinliler Rusya ve Esed'i Protesto Etti

19.02.2016 09:11
Filistinliler Rusya ve Esed'i Protesto Etti
Rusya'nın Suriye'deki hava saldırıları ve Esed rejimi, Rusya'nın Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

Rusya'nın Tel Aviv Başkonsolosluğu önünde toplanan Filistinli bir grup, Esed rejimi ve Rusya'nın Suriye'deki katliamlarını protesto etti.

Aralarında Filistinli milletvekillerinden Talib Ebu Arar ve Filistin İslami Hareketi Güney Kolu Lideri Şeyh Hamad Abu Dibas'ın da bulunduğu yaklaşık 50 kişilik grup, başkonsolosluk önünde toplandı.

Başkonsolosluk önünde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Beşşar Esed karşıtı sloganlar atan grup, ellerinde Suriye'de yaralanan çocukların resimleri ile üzerinde "Putin ve Esed bebek katilidir", "Putin bir savaş suçlusudur", "Rusya terörizmin sponsorudur" ve "Rus terörüne hayır" yazıları bulunan dövizler taşıdı.

Grup, Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarına son vermesini istedi.

Filistin İslami Hareketi'nin güney kolu tarafından organize edilen protestoya katılanlardan Abdülmelik Ta'amşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bizler Müslümanlar olarak kendimizi Suriye halkının bir parçası olarak görüyoruz. İsrail'deki Filistin İslami Hareketi güney kolu olarak buraya geldik ve Putin'e terörizmin ustasının kendisi olduğunu söylemek istiyoruz. Rus uçakları her gün Suriyeli çocukları katlediyor. Tarihte de Müslümanlar, Rus teröründen çok çekti" ifadelerini kullandı.

Putin'in Rusya'nın yeni çarı olma hayalleri kurduğunu belirten Ta'amşi, şunları söyledi:

"Ruslar kendi ülkelerinde ve Orta Asya'da daha önce de milyonlarca Müslümanı öldürdü. Rusların gündemi her zaman Müslümanların aleyhine oldu. Şimdi her gün Rus uçaklarının Suriye halkını ve onların devrimini bombaladığını görüyoruz. İnşallah Ruslar Suriye'den, Afganistan'da olduğu gibi arkalarına bile bakmaya fırsat bulamadan kaçıp gidecekler."

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim