"Filistinliler Bütün Müslümanlar Adına Savaşıyor"

22.10.2015 11:22
"Filistinliler Bütün Müslümanlar Adına Savaşıyor"
Fas Başbakanı Abdulilah Benkiran, Mescidi Aksa’yı savunmak için işgalciye karşı direnen Filistinlilerin müslümanların ortak paydası olan bir husus için savaştıklarını belirterek, Filistinlileri yalnız bırakan Arap ülkeleriyle müslümanların tutumundan utan

Benkiran yaptığı açıklamada bütün dünyaya seslenerek Filistinlilere emr-i vaki dayatmak yerine haklarını elde etmelerine katkı sağlanmasını istedi.

Benkiran yaptığı açıklamanın devamında var olan sorunun bölgedeki bütün kaosu beslediğini, Filistin halkının hakkına kavuşmadan hiçbir gücün sıkıntıları sonlandıramayacağını Birleşmiş Milletler'in idrak etmesi gerektiğini söyledi.

Mescid-i Aksa için başlayan intifadayı destekleyen Fas üniversiteleri hemen hemen her gün birçok şehirde gösteri ve yürüyüşler düzenleyerek Filistin halkına ve intifadasına desteklerini ifade ediyor.

Bu arada, Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı ve Tunus Merkezi Başkanı Dr. Abdullatif Abid, Kudüs ve çevresinde işgal güçlerine karşı sürdürülen eylemlerin üçüncü intifadayı işaret ettiğini belirterek, olayların Filistin halkının hak ve hukukunu elde etmek için ciddi ve kararlı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Etiketler: , , ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim