Filistinli Tutukluların Tedavisine İzin Verilmiyor!..

01.10.2013 01:25
Filistinli Tutukluların Tedavisine İzin Verilmiyor!..
Gazze’deki Serbest Bırakılan Tutuklular Derneği Başkanı Ahmed el-Felit, İsrail Hapishane Müdürlüğü’nü sağlık sorunları bulunan Filistinli tutukluların tedavilerini kasıtlı olarak ihmal etmekle suçladı.

Gazze’deki Serbest Bırakılan Tutuklular Derneği Başkanı Ahmed el-Felit, İsrail Hapishane Müdürlüğü’nü sağlık sorunları bulunan Filistinli tutukluların tedavilerini kasıtlı olarak ihmal etmekle suçladı. Felit, “Şu anda İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların bin 200’ü hasta, 44’ü ise yakalandıkları kanser nedeniyle durumları ağır” dedi.

Siyonist işgal devleti İsrail, sağlık sorunu yaşayan Filistinli tutukluların tedavisini kasten ihmal etmekle suçlandı.

Gazze’deki Kızılhaç binası önünde toplanan Filistinli tutukluların aileleri, İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerin sağlık durumunun kötü olduğunu ifade eden pankartların yanı sıra, yakınlarının resimlerini taşıdı. Gösteride konuşan Gazze’deki Serbest Bırakılan Tutuklular Derneği Başkanı Ahmed el-Felit, İsrail Hapishane Müdürlüğü’nü sağlık sorunları bulunan Filistinli tutukluların tedavilerini kasıtlı olarak ihmal etmekle suçladı.

Felit, “Hasta tutukluların sorumluluğu, müdürlüğe aittir. Şu anda İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların bin 200’ü hasta, 44’ü ise yakalandıkları kanser nedeniyle durumları ağır” dedi.

Tutuklu yakınları, hapishanedeki Filistinlilere destek olmak için her pazartesi Kızılhaç binası önünde gösteri düzenliyor.

Gazze Hükümeti Esirler Bakanlığı verilerine göre, İsrail cezaevlerinde aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 4 bin 800’e yakın Filistinli tutuklu bulunuyor.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim