Filistinli Tutukluların Serbest Bırakılmasını İstediler

27.01.2014 14:52
Filistinli Tutukluların Serbest Bırakılmasını İstediler
Gazzeli aileler, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların serbest bırakılması talebiyle gösteri yaptı.

GAZZE

Gazze'deki Uluslararası Kızılhaç Örgütü önünde toplanan tutuklu aileleri, bir süre "Hasta esirlere özgürlük" ve "Esirlerimiz ölüyor, dünya seyrediyor" şeklinde slogan attı.

Gazze'deki Filistin hükümetinin Fetih yetkililerinin bölgeye girişine izin vermesiyle bölgeye gelen Fetih üyesi milletvekili Macid Ebu Şemmale de eylem yapan gruba destek verdi.

İsrail cezaevlerindeki tutuklu Filistinlilere destek için toplandıklarını belirten Şemmale, "Bütün Filistinhalkı, en güzel yıllarını Filistin davası uğruna hapishanelerde geçiren tutuklular için düzenlenen etkinliklere katılmalı. Filistin halkı tek başına Filistinli tutukluların serbest bırakılmasını sağlayamaz. Bu nedenle uluslararası desteğe ihtiyacımız var" dedi.

Gazze'deki Filistin hükümeti sözcüsü İsra el-Müdellel de Filistin yönetimini, tutukluların serbest bırakılması yönünde uluslararası baskı oluşturmak için BM'de üye olmayan gözlemci devlet statüsünü kullanmaya çağırdı.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Esirler Bakanlığı,  İsrail hapishanelerinde bin 200'ü hasta, 5 bin 200 Filistinlitutuklu bulunduğunu açıklamıştı.

Muhabir: Moustafa Maged Haboosh

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim