1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Şehid Hedil el-Heşlemun Toprağa Verildi
Filistinli Şehid Hedil el-Heşlemun Toprağa Verildi

Filistinli Şehid Hedil el-Heşlemun Toprağa Verildi

İşgal güçlerinin açtığı ateş sonucu şehid olan Filistinli genç kız Hedil el-Heşlemun (18), Batı Şeria'da binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

A+A-

Siyonist çetenin açtığı ateş sonucu şehid olan Filistinli genç kız Hedil el-Heşlemun (18), Batı Şeria'da binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

Dün sabah El Halil'de işgal güçleri tarafından vurularak ağır şekilde yaralanan ve akşam saatlerinde hayatını kaybettiği açıklanan Heşlemun için düzenlenen cenaze törenine binlerce Filistinli katıldı.


Şehitler kabrine defnedildi

Heşlemun'un Filistin bayrağına sarılı naaşı ilk olarak El Halil'deki Hüseyin Camisi'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Filistinli genç kız El Halil'deki Şüheda Kabristanlığı'nda defnedildi.

Cenaze töreni boyunca ellerinde Filistin bayrağı taşıyan binlerce kişi, İsrail'in Filistin halkına yönelik işlediği suçları kınayan sloganlar attı. İşgal güçlerinin dün sabah El Halil kentindeki Şüheda Caddesi girişinde bulunan askeri kontrol noktasında yaraladığı 18 yaşındaki Hedil el-Heşlemun'un akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Siyonist İsrail ordusu, Filistinli genç kızın askerlere bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğunu iddia ederken, Filistinliler bu iddiayı kesin bir dille yalanlamış ve İsrail askerlerinin Heşlemun'u peçesini çıkarmayı reddettiği için soğukkanlılıkla öldürdüğünkatledildiğini söylediler. Filistinli aktivistler internette yayınladıkları fotoğraflarla da bunu desteklemişti.

Filistinli genç kızın babası Salah el-Heşlemun da dün akşam yaptığı açıklamada, "Kızımı vahşice ve kasıtlı olarak öldürdüler" demişti.

00d1ff8.jpg

17d2ff.jpg

9687ff3.jpg


d60eff6.jpg

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum