1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Mültecilerden Yüzlercesi Yunanistan’da Mahsur Kaldı
Filistinli Mültecilerden Yüzlercesi Yunanistan’da Mahsur Kaldı

Filistinli Mültecilerden Yüzlercesi Yunanistan’da Mahsur Kaldı

Suriye'den kaçan Filistinli mülteciler Yunanistan'da çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor.

A+A-

Suriye’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu, Yunanistan’ın sınırlarını kapatması nedeniyle, daha önce yaşadıkları Suriye’deki kamplardan kaçarak bu ülkeye sığınan Filistinli mültecilerden yüzlercesinin çok zor şartlar altında yaşadıklarını belirtti.

Çalışma grubu konuyla ilgili yayınladığı raporda, Yunanistan’ın Avrupa ülkeleriyle olan sınırını kapatması nedeniyle yüzlerce Filistinlinin sınırda kurulan kamplarda insanlık dışı şartlarda yaşamak durumunda kaldıklarına dikkat çekerek, buralarda ilk yardım, temizlik ve temel hizmetlerin olmadığını; yılan, akrep ve kaplumbağa gibi haşerelerin fazlaca bulunduğunu ve mültecileri rahatsız ettiğini kaydetti.

Suriye içindeki Filistinlilerin durumuna da değinen Çalışma Grubu, Filistinli mültecilerin kaldığı Han Eş-Şeyh Mülteci Kampı çevresindeki tarım arazilerinin rejim güçleri tarafından bombalandığını belirterek, kampın da birkaç gün önce defalarca hava bombardımanına uğraması sonucu halkın büyük bir tedirginlik yaşadığını ifade etti.

Filistinlilerin kaldığı kamplar rejim güçleri tarafından halen kuşatma altına tutulurken, burada yaşayan insanlar aylardır elektriksiz, ilaçsız, susuz ve yok denecek kadar gıda ile idare etmektedirler.

FİEM

HABERE YORUM KAT