Filistinli Mültecilerden Yüzlercesi Yunanistan’da Mahsur Kaldı

09.07.2016 01:47
Filistinli Mültecilerden Yüzlercesi Yunanistan’da Mahsur Kaldı
Suriye'den kaçan Filistinli mülteciler Yunanistan'da çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor.

Suriye’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu, Yunanistan’ın sınırlarını kapatması nedeniyle, daha önce yaşadıkları Suriye’deki kamplardan kaçarak bu ülkeye sığınan Filistinli mültecilerden yüzlercesinin çok zor şartlar altında yaşadıklarını belirtti.

Çalışma grubu konuyla ilgili yayınladığı raporda, Yunanistan’ın Avrupa ülkeleriyle olan sınırını kapatması nedeniyle yüzlerce Filistinlinin sınırda kurulan kamplarda insanlık dışı şartlarda yaşamak durumunda kaldıklarına dikkat çekerek, buralarda ilk yardım, temizlik ve temel hizmetlerin olmadığını; yılan, akrep ve kaplumbağa gibi haşerelerin fazlaca bulunduğunu ve mültecileri rahatsız ettiğini kaydetti.

Suriye içindeki Filistinlilerin durumuna da değinen Çalışma Grubu, Filistinli mültecilerin kaldığı Han Eş-Şeyh Mülteci Kampı çevresindeki tarım arazilerinin rejim güçleri tarafından bombalandığını belirterek, kampın da birkaç gün önce defalarca hava bombardımanına uğraması sonucu halkın büyük bir tedirginlik yaşadığını ifade etti.

Filistinlilerin kaldığı kamplar rejim güçleri tarafından halen kuşatma altına tutulurken, burada yaşayan insanlar aylardır elektriksiz, ilaçsız, susuz ve yok denecek kadar gıda ile idare etmektedirler.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim