1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Mülteciler İçin Yardım Toplandı
Filistinli Mülteciler İçin Yardım Toplandı

Filistinli Mülteciler İçin Yardım Toplandı

Filistinli Bakan İsmail Rıdvan, Suriye'den kaçmak zorunda kalan Filistinli mülteciler için Gazze'de yardım toplandığını söyledi.

A+A-

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı İsmail Rıdvan, Suriye'den kaçıp Lübnan'a sığınan Filistinli mültecilere yardım dağıtmak üzere dün (23 Ocak Çarşamba) Gazze Şeridi'nden ayrılarak Lübnan'a gitti.

Rafah Kapısı'ndan çıkışında Quds Press'e konuşan Rıdvan, Suriye'den kaçan Filistinli mültecilere dağıtılmak üzere götürdüğü yardımların Vakıflar Bakanlığı'nın 21 Aralık'ta Gazze Şeridi'ndeki tüm camilerde yardım toplanması için başlattığı kampanyada toplanan yardımlar olduğunu söyledi. Rıdvan, canlarını kurtarmak için Suriye'den kaçan Filistinli mülteci ailelerinin Lübnan'da oldukça kötü hayat şartları içerisinde yaşadıklarını belirtti.

Abluka altında yaşayan Gazze halkının tüm dünyaya kardeşlerinden ve ümmetinden uzak olmadığını ve kardeşlerini kendilerine tercih ettiğini gösterdiğini söyleyen Rıdvan, toplanan yardımların yüz bin dolara ulaştığını ve Suriye'den kaçmak zorunda kalan Filistinli mültecilere teslim edileceğini ifade etti.

Filistin Vakıflar Bakanı İsmail Rıdvan'ın bugün Lübnan'a ulaşması, Suriye'den kaçan Filistinli mültecileri ziyaret ederek durumlarını yerinde incelemesi ve beraberinde götürdüğü yardımları teslim etmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT