Filistinli Muhammed'i Benzin İçirip Diri Diri Yaktılar!

05.07.2014 17:09
Filistinli Muhammed'i Benzin İçirip Diri Diri Yaktılar!
Geçtiğimiz Perşembe günü işgalci yerleşimciler tarafından kaçırılarak öldürülen Filistinli Muhammed Ebu Hudayr'ın otopsi raporu açıklandı. Raporda, Yahudi yerleşimcilerin 17 yaşındaki Muhammed'e benzin içirip diri diri yaktıkları ortaya çıktı.

Filistin'de kaybolan 3 yerleşimcinin ölü bulunmasını bahane ederek Filistinli çocuklara saldıran işgalci yerleşimcilerin öldürdüğü 17 yaşındaki Muhammed Ebu Hudayr'ın ölüm sebebi belli oldu. Daha önce vücudunda yanık izleri olduğu ifade edilen Hudayr'ın otopsi raporu, Filistin'deki Ebu Kabir Adli Tıp Enstitüsü tarafından yayınlandı. Raporda, Hudayr'ın ölüm sebebinin, 'yakma ve yakmadan kaynaklanan komplikasyonlar' olduğu belirtildi.

Vücudunun neredeyse tamamı yanıklarla kaplı

Raporda, Ebu Hudayr'ın akciğerlerinde, canlı iken yanıcı maddelerin bulunduğuna rastlandığı ve onun bu şekilde ölüme terkedildiği ifade edildi. Vücudunun yüzde 90'ının yanıklarla kaplı olduğunun kaydedildiği raporda, yanıkların birinci dereceden dördüncü dereceye kadar olduğu vurgulandı.

'Hudayr'ın ölümü dönüm noktasıdır'

Olayın ardından açıklama yapan Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Muhammed Ebu Hudayr'ın işgalci yerleşimciler tarafından vahşice öldürülüp cesedinin yakılmasının İsrail'le mücadelede dönüm noktası olacağını söyledi.

Filistin'de ölü bulunan 3 yerleşimciyi bahane eden Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılan Muhammed Ebu Hudayr, sabah namazına gitmek için evinden çıkmış ve kendisinden bir daha haber alınamamıştı. 2 Temmuz'da Kudüs'ün Şuafata bölgesinde Hudayr ölü bulunmuştu.

Yeni Şafak

  • Yorumlar 1
    Diğer Haberler
    PANO
    KARİKATÜR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim