1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Gençler Duvarı Yıkıp Kudüs’e Yürüdü
Filistinli Gençler Duvarı Yıkıp Kudüs’e Yürüdü

Filistinli Gençler Duvarı Yıkıp Kudüs’e Yürüdü

Dün gece bir grup genç, Filistin'e kurulan ırkçılık ve ayrımcılık duvarının bir kısmını yıktı.

A+A-

Bir grup Filistinli gencin dün gece, toprakları üzerinde inşa edilen; köyleri, şehirleri ve beldeleri birbirinden ve halkı da toprağından ayıran ırkçı ayırım duvarının bir kısmını yıkmayı başardığı belirtildi.

En-Nekbe’nin 65. yıldönümünde birçok etkinliğe imza atan Filistinli gençlerden bir grup dün gece (17 Mayıs Cuma) işgalcinin Filistin topraklarını kantonlara bölen duvarın bir bölümünü beraberlerinde getirdikleri balyoz ve kazmalarla yıkarak, Filistin bayraklarıyla Kudüs’e yürüdü.

Kudüs’teki Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, gençlerin duvarı delip Kudüs’e yürüdükleri haberini alan işgal ordusunun bölgeye çok sayıda asker gönderdiğini, bölgeye gelen askerlerin Filistinli gençleri durdurmak ve yürüyüş yapmalarını engellemek için yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullandığını, Filistinli gençlerin buna karşı direndiklerini ve askerlere taş attıklarını ifade etti.

Olayların meydana geldiği Ebu Diys beldesini kuşatan işgal askerleri halkın dışarı çıkmasına izin vermedi. İşgal askerlerinin gelişi güzel göz yaşartıcı bomba atması ve özellikle evleri hedef alması yüzünden birkaç evde insanların boğulma tehlikesi geçirdiği kaydedildi. 

HABERE YORUM KAT